Kėdainių rajono miškuose galima aptikti ne tik grybų ir uogų, bet ir sprogmenų. Toks radinys penktadienio popietę rastas Gaisų kaime. Policijos pareigūnams įvertinus situaciją buvo įvestas planas „Skydas“ ir iškviesti išminuotojai.

Kaip pasakojo į įvykį nuvykęs Okainių ugniagesių komandos ugniagesys Vilmantas Sereikis, sprogmenys buvo aptikti miške.

„Sprogmenys Truskavos seniūnijoje – ne naujiena. Tik dažniausiai jie būdavo randami ties Vaiškoniais, Pagiriais ar kitose apylinkėse renkant akmenis ūkininkų ar žemės ūkio bendrovių laukuose, o kad, sprogmenys būtų surasti seniūnijos miške, dar nėra tekę girdėti. Žinau, kad buvo rasti 7 sprogmenys, kokie, nesidomėjau. Galvojau, gal kokie grybautojai juos rado, bet policija sakė, kad sprogmenys aptikti su metalo detektoriumi, galbūt kažkas ieškojo kokių vertingų senienų, o rado štai ką.

Ugniagesiai į šį įvykį buvo kviečiami tam, kad, jei būtų nuspręsta sprogmenis neutralizuoti vietoje, dėl galimo gaisro pavojaus miškui. Tačiau išminuotojai nutarė nesprogdinti jų nei miške, nei ne taip toli esančiame karjere, nes ten aplink yra žmonių. Sprogmenys buvo išvežti į Jonavos rajone esantį Gaižiūnų karinį poligoną, kur ir buvo susprogdinti“, – ne kasdien pasitaikančio įvykio aplinkybes pasakojo ugniagesys V. Sereikis.

Gaisų kaimo miške rasti sprogmenys išvežti neutralizuoti į Gaižiūnų karinį poligoną. (praeitieszvalgas.lt nuotr.)

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos