Kėdainių rajono Truskavos seniūnija – puikus pavyzdys, kaip racionaliai naudojant lėšas, įsigyjant savą techniką galima optimizuoti kelių priežiūrai bei remontui skiriamas išlaidas. Bendradarbiaudama su vietos ūkininkais seniūnija sugebėjo už skirtas lėšas atsivežti dvigubai daugiau žvyro kelių remontui.

Išsprendė kelių remonto problemą

Šalia ribos su Panevėžio rajonu esanti Truskavos seniūnija prižiūri 93 kilometrus kelių. Sprendimas jų remontui įsigyti nuosavą techniką padėjo ženkliai sutaupyti lėšas.

Kelių ir gatvių priežiūrai seniūnija turi įsigijusi sniego valymo buldozerį, smėlio-druskos mišinio barstytuvą, šluotą, frontalinį krautuvą ir priekabą. Praėjusiais, 2018 metais savo technikos parką Truskavos seniūnija papildė nauju pirkiniu, įsigijo naują prikabinamą greiderį.

„2017 m. ir 2018 m. savivaldybė iš savivaldybės biudžeto skiria lėšas kelių greideriavimui, todėl už lėšas, gautas iš Kelių direkcijos, seniūnija galėjo atlikti didesnį kiekį darbų. Turėdama greiderį, seniūnija dabar gali greideriuoti kelius, esant pačioms palankiausioms oro sąlygoms“, – akcentuoja Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza.

Transportas nekainavo, atvežta dvigubai daugiau žvyro

Puikių rezultatų davė ir seniūnijos bendradarbiavimas su vietos ūkininkais. Žemdirbiai intensyviai naudojasi krašto keliais, taip pat yra suinteresuoti, kad šie būtų tinkamai prižiūrimi, todėl neatlygintinai skyrė savo techniką. Žemės ūkio bendrovių pagalba nužvyruotas kelias Pavermenys-Užvermenė.

„2018 metais savivaldybė, atsižvelgdama į seniūnijos gyventojų skaičių ir kelių ilgį, skyrė lėšas kelių žvyravimui. Susitarus su žemės ūkio bendrovėmis ir ūkininkais, žvyrą atsivežėme jų transportu. Kadangi nekainavo žvyro atvežimas, vietoje 172 m³ buvo atsivežta virš 400 kubinių metrų“, – pasakoja Truskavos seniūnijos vadovas T. Zakaryza.

Gatvių apšvietimas valdomas automatiškai

Truskavos seniūnijoje atnaujinta ir modernizuota gatvių apšvietimo valdymo sistema. Naujai sumontuota įranga, astronominiai laikrodžiai leidžia žibintus įjungti automatiškai, tiksliai nustatytu paros laiku.

Šiuo metu Truskavos miestelyje, Okainių, Pavermenio kaimuose rytais apšvietimas įjungiamas 04 val. 30 min, nes šiose gyvenvietėse tokiu laiku žemės ūkio bendrovių fermų darbuotojai eina į darbą.

Kitose gyvenvietėse apšvietimas įjungiamas 6 val., o išjungiamas 24 val. Pavermenio kaime apšvietimas veikia per naktį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.