Pirmadienį pavakary, Kėdainiuose pasklidus žiniai apie galimai padidėjusį gyvsidabrio kiekį vandentiekio vandenyje, kilo panika. Buvo uždrausta maistui vartoti vandenį iš čiaupo visame Kėdainių mieste, Daumantuose, Paobelyje, Vilainiuose, Pelėdnagiuose, Sirutiškyje, Medėkšiuose ir Keleriškiuose.


Miestiečiai ir priemiesčių gyventojai plūstelėjo į parduotuves pirkti vandens. Pirmadienio vakarą jo pritrūkus Kėdainių parduotuvėms, vežėsi iš Jonavos. Nupirkta šimtai tūkstančių litrų vandens.

Vien per pirmadienį ir antradienį – dvi dienas – NORFA prekybos tinklo parduotuvėse Kėdainiuose  buvo parduota 11 500 litrų geriamojo vandens. Tai – 13 kartų daugiau nei įprastai. Dar 3,5 karto vandens pardavimus kėdainiečiai padidino NORFA parduotuvėse Jonavoje, nupirkę 4 000 litrų vandens.

MAXIMA prekybos tinklo parduotuvėse per tris dienas, pirmadienį – trečiadienį, Kėdainiuose ir Jonavoje parduota per 76 000 litrų geriamojo vandens. Lyginant su panašiu laikotarpiu praėjusiais metais – 5 kartus daugiau.

16 200 litrų stalo negazuoto vandens balandžio 20-22 dienomis parduota Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvėse. Dar 5 000 litrų buvo parduota ir įvairaus gazuoto mineralinio vandens. Prekybininkai teigia, jog tomis dienomis 20 procentų padidėjo pardavimai ir sulčių, giros, vaisvandenių, šaltų arbatų, nektarų prekių grupių kategorijose.

IKI Kėdainiuose tomis dienoms pardavė 20 747, o Jonavoje – 2478 litrų.

Įspūdingą kiekį vandens per dvi dienas gyventojams nemokamai išdalino UAB „Kėdainių vandenys“. Dar negalutiniais skaičiavimais buvo išdalinti  50 552 litrai.

Nuotrauka: www.kedainiai.lt