Birželio 14-ąją visa Lietuva minėjo tremties pradžios 75-ąsias metines.

31_gedulas_2016_06Kėdainių krašto bendruomenė rinkosi maldai už Lietuvą ir jos šviesuolius bei geležinkelio stotyje surengtoje atminties valandoje prisiminė tremtinių skausmą.

Pasak rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, trėmimai žymi tragiškiausią mūsų tautos gyvenimo laikotarpį. „Okupantai nepagailėjo nei vaikų, nei senelių, nei šviesuolių. Per tremtį Lietuvą neteko veikliausios inteligentijos, tačiau ir Sibiro platybėse mūsų žmonės nepalūžo. Ne veltui birželio 14-oji vadinama Gedulo ir Vilties diena. Gedulas mums primena tremties skausmą, o viltis įpareigoja ateities džiaugsmui. Šiandien esame Nato sudėtyje ir žinome, kad galime būti ramūs dėl taikaus gyvenimo“, – sakė S. Grinkevičius.

36_gedulas_2016_06Kėdainietė istorikė Audronė Pečiulytė paminėjo tik keletą skaičių: „Pirmomis tremties dienomis iš Lietuvos buvo išvežta apie septyniolika su puse tūkstančio žmonių. Iš viso tremtis palietė apie 280 tūkstančių likimų. Iš Kėdainių ištremta apie 2400 gyventojų. Tačiau už kiekvieno šio skaičiaus slepiasi atskira istorija ir sunkiai suvokiamas skausmas.“ Istorikė priminė tremtį išgyvenusios Anelės Danylienės prisiminimus, kaip jų šeima buvo išvežta iš namų.

25_gedulas_2016_06Tremties ženklą pajuto ir kėdainietis Kęstutis Mugas. Jis augo be tėvo, kuris žuvo partizanaudamas, o tremtyje neteko senelio: „Mano senelį į lagerius išvežė iš Kėdainių geležinkelio stoties. Mama su manimi mažu pabėgo ir daugelį metų slapstėsi. Gerai, kad sutikome nemažai gerų žmonių, kurie mums padėjo pačiu sunkiausiu laiku. Dabar pats esu šaulys. Žinau, ko verta laisvė ir kaip ją reikia branginti.“

Tremtinių sąjungos Kėdainiuose vadas Jonas Šleževičius tremties minėjime pasigedo jaunimo: „Gaila, kad tokie minėjimai labiausiai domina senąją kartą. Mes esame gyva istorija ir norėtųsi, kad jaunimas be tarpininkų išgirstų, ko vertas jų gyvenimas laisvoje šalyje. Sunkus gyvenimas užgrūdina. O šiandien visiems linkiu, kad kuo mažiau kiekvieno mūsų gyvenimuose būtų gedulo ir kuo daugiau turėtume vilties.“

[tribulant_slideshow gallery_id=“184″]

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.