Kėdainių rajone, Gudžiūnų seniūnijoje esantį Vikaičių kaimą sukrėtė tragedija. Vakar po pietų policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Vikaičių kaime, privataus namo kieme du šunys mirtinai sužalojo 1931 metais gimusią moterį. Tragedija įvyko gerai žinomos, tvarkingos ir aktyviai visuomeniniame rajono gyvenime dalyvaujančios šeimos namuose. 

Nelaimės sukrėsta moteris pasakojo, kad ketvirtadienį, ruošdamasi į darbą, prausėsi duše, o senolė išėjo pavaikštinėti į kiemą. Nusipraususi moteris žvilgtelėjo pro langą ir pamatė močiutę jau gulinčią ant sniego. Dar pusvalandį ji bandė močiutę gaivinti – tol, kol atvažiavo greitosios pagalbos automobilis.

Į nelaimės vietą buvo išsiųsti du greitosios pagalbos automobiliai, tačiau atvykę medikai konstatavo, kad senolė mirusi.

Nesupranta, kaip įvyko nelaimė

86 metų amžiaus močiutė, mano vyro mamos teta, daugybę metų gyveno su mumis, dalyvavo mūsų šeimos gyvenime, prie jos tie šunys ir užaugo. Šunys paskiepyti, nepasiutę, negaliu suprasti, kaip viskas įvyko… Man sunku apie tai kalbėti…“ – sunkiai žodžius rinko sukrėsta moteris.

Du šunys, belgų-vokiečių mišrūnai, namų kieme laikomi saugumo tikslais. Vienas iš jų, jauno amžiaus, lakstė palaidas, o suaugęs šuo būdavo pririštas. Kaip tyčia, tuo metu grandinės užraktas ar kita detalė buvo sugedę, tad tądien po kiemą vaikštinėjo abu šunys.

Po nelaimės, penktadienio rytą šunys buvo pas savo šeimininkus. Įvykio aplinkybes tiria policijos pareigūnai.

Skaudus įvykis sukrėtė ir Vikaičių kaimo gyventojus, kurie, kaip sakė kaimo seniūnaitė Virginija Šemežienė, iki šiol negali patikėti įvykusia nelaime.

Močiutė šerdavo šunis

„Tai nuostabi šeima, močiutė gyveno pas juos ilgą laiką, ji tuos šunis ir pašerdavo. Kiek lankiausi tuose namuose, niekuomet šunys nebuvo prie manęs prisiartinę, apskritai jie nieko nepuldavo… Kai vakar prieš šeštą vakaro pamačiau nuo Gudžiūnų skubančią greitąją, net negalėjau įsivaizduoti, kad pas mus įvyko tokia nelaimė. O kai vėlai vakare apie tai sužinojome – tiesiog nustėrome“, – pasakojo moteris.

Gudžiūnų seniūnijos seniūnas Regimantas Valiauskas pasakojo buvęs priblokštas žinios apie žinomoje šeimoje įvykusią tragediją.

„Juk šunų šeimininkas yra veterinaras, tikrai būtų pastebėjęs, jeigu augintiniams būtų kažkas ne taip. Šeima jų tikrai nebūtų auginusi, jei šunys turėtų elgesio ar psichikos sutrikimų – juk tokiu atveju visiems gyventi šalia neprognozuojamų gyvūnų būtų labai pavojinga.  Kiek žinau, močiutė pati juos pašerdavo, todėl man sunku įsivaizduoti, kaip galėjo įvykti ši tragedija“, – „Kėdainių mugei“ pasakojo Gudžiūnų seniūnas.

Tuo tarpu Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys teigė, kad inspektoriai šiandien išvyko apžiūrėti močiutę mirtinai sukandžiojusių šunų. „Kol neturiu informacijos, kokia šunų būklė, tikrai negaliu pasakyti, ar  šunys bus paimti iš šeimininkų“, – teigė A. Genys.

 

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.