Vilainių seniūnijos Tiskūnų kaime šių metų pradžioje atidarytas vaikų dienos centras. Akredituotą vaikų dienos socialinę priežiūrą teikia Tiskūnų bendruomenės centras.

Įrengė patalpas

Vaikų dienos centras įsikūrė šviesiose ir jaukiose buvusio vaikų darželio pastato patalpose Saulutės gatvėje. Pasak Tiskūnų bendruomenės centro pirmininkės Vidos Vansevičienės, vaikų dienos centrui skirtose patalpose buvo atliktas kapitalinis remontas, įrengta šildymo sistema oras-vanduo, sanitarinis mazgas, nupirkti baldai: stalai, kėdės, spintos daiktams ir priemonėms, minkštas kampas, sėdmaišiai, prieškambario baldai. Vaikų užimtumui taip pat skirti penki naujutėliai kompiuteriai, projektorius su ekranu, televizorius.

„Vaikų dienos centro projekto partneriai esame su Kėdainių rajono savivaldybės administracija, kuri rūpinosi viešaisiais pirkimais. Projekto įgyvendinimas užtruko mažiau kaip vienerius metus“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Tiskūnų bendruomenės centro pirmininkė Vida Vansevičienė sako, kad vaikų dienos centro poreikis yra didelis.

Sėkminga akreditacija

Vaikų užimtumu tris kartus per savaitę rūpinasi du darbuotojai: socialinė pedagogė Gerda Galičinienė ir pedagogas Vilmantas Jasiulevičius. „Praėjusių metų lapkričio mėnesį pateikėme dokumentaciją dėl vaikų dienos socialinės priežiūros akreditacijos. Norėdami įgyti teisę teikti šias paslaugas, pirmiausia turėjome rasti specialistus, kurie čia dirbs, surinkti norinčių lankyti centrą vaikų tėvelių prašymus, taip pat pagrįsti patalpų atitikimą reikalavimams. Centras sėkmingai buvo akredituotas, žiemą startavome“, – pasakojo V. Jasiulevičius, aktyvus Tiskūnų bendruomenės centro narys, mokytojas.

Akredituotą vaikų dienos socialinę priežiūrą teikiančioms įstaigoms finansavimas skiriamas iš valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų.

Po tris vaikus

Tiskūnų bendruomenės vaikų dienos centrą lanko 15 vaikų iš Tiskūnų ir Apytalaukio kaimų, tačiau šiuo metu dėl karantino ir koronaviruso saugumo reikalavimų vienu metu patalpose gali būti trys vaikai ir du darbuotojai.

„Dirbame antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo 15 iki 19 val. Šiomis dienomis kviečiame po tris vaikus, kurie pabūna apie pusantros valandos, po to ateina kiti. Vaikų amžius – nuo 7 iki 14 metų. Patalpas reguliariai vėdiname, dezinfekuojame paviršius, dėvime kaukes, vaikams primename laikytis rankų higienos. Kol karantinas, turime reguliuoti vaikų srautus, tačiau džiaugiamės, kad galime po truputėlį veiklą vykdyti“, – sakė socialinė pedagogė G. Galičininienė. Į dienos centrą ji atvyksta iš Josvainių, nes socialinio pedagogo Tiskūnuose nebuvo, tačiau šio krašto žmones pažįsta ir Gerda, nes yra dirbusi Vilainių seniūnijoje.

Vaikų užimtumu rūpinasi socialinė pedagogė Gerda Galičinienė.

Mažiau laiko prie ekranų

Prieš pradėdami veiklą centre pedagogai su vaikų tėveliais pasikalbėjo apie jų lūkesčius. „Visi išsakė norą, kad vaikai bendrautų su bendraamžiais, gamintų darbelius, pabūtų lauke. Čia labai tinkama aplinka, pavasarį bus daug žalumos, netoliese yra sporto aikštelė. Karantinas visus labai palietė, nes vaikai daugiausia laiko praleidžia namuose tarp keturių sienų, prie kompiuterių ar planšečių. Tėvų noras buvo, kad kuo mažiau vaikai prie technologijų sėdėtų, – pasakojo socialinė pedagogė G. Galičinienė. – Vaikai taip pat surašė, ką jie mėgsta veikti ir ką jie norėtų veikti, mes į tai atsižvelgiame. Pirmiausia – namų darbai, nes yra daug spragų per karantiną atsiradę, tad Vilmantas labai puikiai padeda vaikams tiksliųjų, gamtos mokslų srityje.“

Kol karantinas, turime reguliuoti vaikų srautus, tačiau džiaugiamės, kad galime po truputėlį veiklą vykdyti. G. Galičinienė

Pasak Tiskūnų bendruomenės vaikų dienos centro entuziastų, idėjų veiklai netrūksta, bet dabar jas riboja karantinas. „Kol kas su vaikais darome įvairius darbelius, konstruojame iš „Lego“ kaladėlių, einame į lauką, piešiame. Ateityje planuojame ir maistą gaminti, ir į žygius eiti, ekskursijas važiuoti. Turime kanceliarinių prekių, gal dar šiek tiek trūksta stalo žaidimų, bet laikui bėgant tikimės įsigyti. Taip pat ir kamuolių žaidimams lauke“, – vardijo socialinė darbuotoja.

Svajonė – robotikos centras

Vaikų dienos centras ieškos ir rėmėjų, nes pedagogas Vilmantas turi idėją Tiskūnuose įkurti robotikos centrą. „Mėginsime ieškoti rėmėjų ir nupirkti „Lego EV3“ robotukus, kad robotikos užsiėmimai būtų prieinami ne tik miesto, bet ir kaimo vaikams“, – ateities planais dalijosi mokytojas.

Vaikų dienos centro lankytoja Jurinta pasakojo ateinanti jau trečią kartą, o visos veiklos labai patinkančios: su kitais vaikais gamino lesyklėles iš plastikinių talpų, jas pakabino lauke ant medelių, karpė spalvoto popieriaus dekoracijas langams papuošti.

Pasak Tiskūnų bendruomenės centro vadovės, norinčių centrą lankyti vaikų yra ir daugiau, bet pirmiausia orientuotasi į tuos, kuriems sunkiau karantino laikotarpiu. „O ateityje turime daug planų, eisime drauge ir aplinką tvarkyti, ir gėlių sodinti. Labai džiaugiuosi pedagogais, kurie stengiasi, vaikams labai patinka“, – sakė V. Vansevičienė.

Neseniai duris atvėrusį vaikų dienos centrą jau aplankė Kėdainių šv. Juozapo parapijos „Caritas“ vadovė Lina Zakaravičienė, kuri atvežė įvairios labdaros, už kurią tiskūniečiai sakė esantys labai dėkingi.

Vaikų dienos centre dirba ir tiskūnietis pedagogas Vilmantas Jasiulevičius.

Vietos ir veiklos pagausės

Tiskūnų bendruomenė neabejoja, kad vaikų dienos centro poreikis nemažės, nes ir šiuo metu norinčių lankyti centrą vaikų yra daugiau nei 15, be to, kaime nekilnojamąjį turtą įsigyja ir kuriasi nauji gyventojai.

Tiskūnų bendruomenė neabejoja, kad vaikų dienos centro poreikis nemažės, nes ir šiuo metu norinčių lankyti centrą vaikų yra daugiau nei 15.

„Vaikų turime daug, o vietos mažai, bet ir šią problemą išspręsime, – šypsosi bendruomenės centro pirmininkė. – Į pabaigą eina kito mūsų projekto, vykdomo per Kėdainių rajono vietos veiklos grupę, įgyvendinimas. Dar šiais metais šitame pačiame pastate, tik kitoje dalyje, bus įrengtos šiuolaikiškos patalpos vaikų, senjorų užimtumui, skalbykla, džiovykla, kirpykla, pirtis, virtuvės, pobūvių salė, WC patalpos. Bus įkurtas Tiskūnų bendruomenės centro socialinis centras, kurio žmonėms labai reikia.“

Čia po remonto taip pat persikels Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Tiskūnų filialas.

Tiskūniečiai tikisi ateityje per kitus projektus sutvarkyti pastato stogą. Taip pat reikės pasirūpinti lietaus nuotekų tinklų tvarkymu, nes polaidžio ir liūčių metu smarkiai tvinsta pastato rūsys.

Panašios naujienos