Kėdainiečių akys šį mėnesį dažnai krypsta į sparčiai besikeičiantį vaizdą ties pėsčiųjų tiltu per Nevėžį senamiestyje. Tiksliau pasakius – ties tuo, kas liko iš senojo tilto, nes jo konstrukcijos aktyviai ardomos.

„Šiuo metu vyksta konstrukcijų ardymo darbai: demontuojamos esamo tilto sijos, atramos, asfaltbetonio danga. Šlaito sutvirtinimui įrengiama laikina spraustinė sienelė, ruošiamasi įrengti tiltų atramai skirtus gręžtinius polius“, – apie vykdomus darbus pasakojo Jolanta Varkalienė, pėsčiųjų tilto rekonstrukcijos darbus atliekančios bendrovės „Kauno tiltai“ Gatvių tiesimo aikštelės vadovė.
Artimiausiu metu bendrovės darbininkai atliks tarpinės ir galinės tilto atramų įrengimo darbus. Tai – gelžbetoninių konstrukcijų armavimas, betonavimas, klojinių montavimas / demontavimas ir betoninių paviršių paruošimas bei dažymas.

„Vėliau laukia miestiečius tik­riausiai labiausiai džiuginsianti dalis – tilto viršutinės dalies įrengimas. Įrengsime atraminius guolius, tilto gelžbetoninį paklotą, paruošime pakloto betoninį paviršių dažymui, vėliau iš klijuotos medienos ir plieninių sijų įrengsime medines santvarines konstrukcijas ir galiausiai, iš rifliuotų medinių lentų – tilto paklotą“, – būsimus darbus vardijo J. Varkalienė.
Pėsčiųjų tiltą per Nevėžį stato apie dešimt AB „Kauno tiltai“ darbuotojų, talkina ekskavatorius, mini krautuvas.

„Užsitęsęs pavasarinis potvynis darbų eigą kiek pakoregavo, tačiau dedame visas pastangas, kad projektas būtų įgyvendintas laiku. Siekiant išvengti vandens sukeliamų trukdžių, yra įrengta metalinė spraustasienė, tačiau tikimės, kad pasikartojus liūtims, mes jau būsime įrengę perdangą, – statybininkų lūkesčius išsakė pašnekovė, baigdama pokalbį linkėjimais kėdainiečiams. – Linkime, kad orai ir toliau išliktų tokie gražūs ir palankūs ne tik darbui, bet ir visų miestiečių poilsiui.“

Pėsčiųjų tilto rekonstrukciją numatyta baigti iki šių metų lapkričio mėnesio pabaigos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.