Pavasarį startavę tilto per Smilgos upę rekonstrukcijos darbai jau įpusėjo. Tiesa, kėdainiečių patogumui bus ne tik suremontuotas tiltas, bet ir atnaujintas pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Tilto iki Žemaitės gatvės bei įrengtas naujas pėsčiųjų takas, besidriekiantis palei Smilgos upę.

Pusšimtį metų skaičiuojančio, nusidėvėjusio ir pavojingai aptrupėjusio tilto atnaujinimo darbai truks iki lapkričio pabaigos. Darbus atlieka bendrovės „Kauno tiltai“ darbininkai.

Įrengiami dviračių ir pėsčiųjų takai

Savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis teigė, kad bendri tilto per Smilgą bei takų statybos rangos darbai kainuos apie 709 tūkst. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Direktorius teigė besidžiaugiantis, kad rangovas savo įsipareigojimus atlieka išties gerai, todėl nuo darbų grafiko neatsiliekama.

„Galime pasidžiaugti, kad rangos darbus atlieka stipri įmonė, o darbai vyksta pakankamai intensyviai. Šiuo metu šalia palei Smilgą yra tiesiamas pėsčiųjų bei dviračių takas. Šie takai – tai viena sudedamųjų darnaus judumo plano dalių, kuomet per Kėdainių miestą turėtų eiti dviračių takų trasa. Žinoma, bus sutvarkyta ir infrastruktūra – įrengtas apšvietimas, pastatyti suoleliai“, – sakė direktorius.

Uždengs vamzdžius

Tiesa, O. Kačiulis pažymėjo, kad gana nemažai keblumų kilo dar projekto projektavimo stadijoje – keblumų kėlė greta tilto ėjusi dujotiekio trasa.

Galutiniame projekte yra numatyta atnaujinti tilto konstrukcijas, pakeisti tilto dangą ir turėklus, įrengti pandusą ir laiptus, suremontuoti esamus laiptus. Tiltui ir takams apšviesti bus įrengta 30 naujų atramų. Rekonstruojant tiltą, bus uždengti ir prieš porą metų per upę nutiesti nauji šilumos vamzdžiai.

Užsuks „Kėdbuso“ autobusas

Šiuo metu pėsčiųjų vaikščiojimas vietoje, kur vyksta tilto tvarkymo darbai, yra gana komplikuotas. Tačiau tiek savivaldybės administracijos direktorius, tiek bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojai prašo žmonių supratingumo.

„Ten, kur vyksta statybos darbai, neturėtų būti pašalinių žmonių, juolab vaikų. Nuo rugsėjo „Kėdbuso“ autobusas specialiai užsuks į Žemaitės kvartalą, kad vaikams būtų lengviau pasiekti ugdymo įstaigas. Be to, noriu akcentuoti, jog norint gyventi gražiai, kad to pasiektume, reikia kurį laiką pakentėti tam tikrus laikinus nepatogumus“, – kalbėjo O. Kačiulis, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Kėdainiuose bendrovė „Kauno tiltai“ 2009 metais yra pastačiusi arkinį pėsčiųjų tiltą per Nevėžio upę, pavadintą „Vaivorykštės“ tiltu. Šiuo metu šios įmonės darbuotojai stato ir naująjį pėsčiųjų tiltą per Nevėžio upę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.