sirenosKėdainių rajono savivaldybė informuoja: spalio 21 d., 11 val. 52 min. Lietuvoje vyks civilinės saugos gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimas.

Tokie perspėjimai vyksta du kartus per metus – spalio ir balandžio mėnesiais. Pasak Stasio Okunevičiaus, savivaldybės vyr. specialisto civilinei ir priešgaisrinei saugai, sirenos kauks tiek mieste, tiek ir kaimiškosiose vietose: įspėjamosios sirenos yra įrengtos visuose seniūnijų centruose, išskyrus Pernaravą.

„Sirenos yra išdėstytos atsižvelgiant į gyventojų tankumą bei artumą šalia Kėdainių. Trečiadienį pirmą kartą bus išbandytas sirenų veikimas Šėtoje bei Nociūnuose. Čia jos sumontuotos pirmą kartą. Iš viso rajone yra 25 sirenos“, – sakė pašnekovas.

Absoliuti dauguma sirenų mena sovietinius laikus. Tačiau yra ir dvi naujos bei modernios. Jos įrengtos ant Kėdainių rajono savivaldybės pastato bei bendrovės „Lifosa“ teritorijoje.

Trečiadienį, minėtu laiku gyventojai girdės sirenų gausmą: bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama savivaldybės tinklalapyje www.kedainiai.lt – skydelis „Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema“ arba tinklalapyje adresu: www.gpis.vpgt.lt.

Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11 val. 52 min. ir tęsis iki 11 val. 58 min.

Išgirdę sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungus sirenas ar pranešimais į mobiliuosius telefonus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.