2022 m. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informuoja, jog ir toliau vykdys aplinkosaugines akcijas. Planuojamos dvi naujos akcijos, susijusios su miškų apsauga ir plastikinių maišelių kontrole.

Iš viso AAD šiemet organizuos net šešias akcijas. Didelį dėmesį, kaip ir kasmet, skirs aplinkos kokybės gerinimui, žvejybos, atliekų kontrolei bei miškų apsaugai, taip pat akcijų kokybei. Visos patvirtintos akcijos bus vykdomos aktualiausiu metu.

Naujovių sąrašą papildys akcija „Plastikinis maišelis“, kuri vyks visą rugpjūtį. Bus kontroliuojamos plastikinių maišelių neatlyginamo dalijimo prekių ar produktų pardavimo vietos. Aplinkosaugos pareigūnai jose tikrins, ar lengvieji plastikiniai pirkinių maišeliai nedalijami nemokamai.

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. AAD pavesta ir miškų kontrolės funkcija. Todėl nuo kovo 1 d. iki birželio 30 d., stiprindami miškų apsaugą, pareigūnai rengs naują akciją „Kirtimai“. Siekiant išvengti neteisėtų miškų kirtimų, vyks reidai šalies miškuose bei saugomose teritorijose. Bus sustiprinta miškų kirtimų kontrolė.


Norint užtikrinti žuvų apsaugą migracijos ir neršto vietose, tradiciškai vyks akcijos „Lydeka“ (vasario 1–balandžio 30 d.) ir „Lašiša“ (liepos 15–lapkričio 20 d.). Bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

Ne tik visą balandį, bet ir lapkritį bus organizuojama taršos prevencijos akcija „Kaminukas-garažiukas“. Bendradarbiaudami su kitomis institucijomis, aplinkosaugininkai tikrins įmones, ardančias ir prižiūrinčias transporto priemones. Taip pat bus tikrinami ir asmenys, kad būtų nustatyti neteisėti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo veiklos atvejai. Akcijos laikotarpiu, ypač antrajame etape, visuose šalies regionuose bus tikrinama, ar patalpos šildomos tinkamu kuru.

Nuo balandžio 20 iki rugpjūčio 31 d. bus vykdoma akcija „Poilsiauk atsakingai“. Pareigūnai tikrins asmenis, kad būtų išvengta aplinkosauginių pažeidimų paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose ir pakrančių apsaugos juostose bei kitose rekreacinėse teritorijose. Taip pat bus kontroliuojama, kaip laikomasi aplinkosaugos reikalavimų plaukioti vandens transporto priemonėmis vandens telkiniuose.

Pasak aplinkosaugininkų, šios akcijos itin svarbios nusižengimų prevencijai – tikslas yra ne bausti, o užkirsti kelią galimiems pažeidimams, taip pat konsultuoti gyventojus, skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų, būti sąmoningiems ir rūpintis aplinka bei gamta. Siekiant geriausių rezultatų, ir šiemet prie aplinkosaugos akcijų bus kviečiami prisijungti ir kitų tarnybų pareigūnai.