Mieste vykdomi reidai, kurių metu atkreipiamas dėmesys į vedžiojamus keturkojus. Patikrinimai atskleidė, kad dar ne visi augintiniai yra paženklinti, kaip to reikalauja įstatymai.

Vis dar pasitaiko atvejų, kai naminiai augintiniai yra išmetami į gatvę, pabėga arba apkandžioja žmones ar kitus gyvūnus, ir neįmanoma nustatyti, kas jų šeimininkai, todėl buvo priimtas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas, įpareigojantis visus laikomus šunis, kates ir šeškus paženklinti specialiomis mikroschemomis. To nepadariusiems asmenims yra numatytos baudos.

Nemažai gyventojų jau pasirūpino paženklinti savo augintinius, tačiau yra ir tokių, kurie numojo į tai ranka ir toliau lyg niekur nieko vedžioja savo augintinius po miestą.

Siekdami pasirūpinti gyvūnų gerove ir užtikrinti, kad įstatymo būtų laikomasi, rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstove Kėdainių mieste atliko keletą reidų. Jų metu iš viso patikrintas 61 keturkojis, 45 iš jų mikroschemas turėjo.

„Augintinių nepaženklinę savininkai buvo įspėti apie prievolę tai padaryti ir užregistruoti augintinį Gyvūnų augintinių registre, o atsakingiems gyventojams padėkota už jų rūpestį. Tikimės, kad kito reido metu nebeteks sutikti nepaženklintų keturkojų“, – teigia Viešosios tvarkos skyriaus atstovai, kurie panašius reidus žada vykdyti ir ateityje.

Jei dar nesate paženklinę savo augintinių, informacijos, kaip tai padaryti, galite rasti www.pazenklinkmane.lt.

Panašios naujienos