Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio ,,Vaivorykštės tiltai“ literatai ir menininkai Kultūros centre kėdainiečiams, poezijos, muzikos ir meno mylėtojams, ketvirtąkart padovanojo tradicinę adventinę kūrybos šventę ,,Advento tyloje – skambanti poezija“.


Sambūrio gyvavimo laikas 2020 metais priartės prie 5-osios gyvavimo sukakties. Tuo ir pasidžiaugta susirinkus, nes gerai padirbėjus šventes reikia švęsti.

Kūrybos šventei menininkės Ksavera Kišonienė ir Rita Sakalauskienė parengė įspūdingą scenografiją: įdomių, turiningų, įvairiomis technikomis atliktų savo kūrybos darbų parodos salei suteikė iškilmingumo, šventiškumo, dvasinio susikaupimo ir didžiulio mūsų renginio žiūrovų ir klausytojų susidomėjimo. Juk adventas… Artėja didžiosios metų šventės.

Literatės ir autorinės muzikos atlikėjos Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė pristatė advento istoriją, papročius, uždegė pirmąsias advento vainiko žvakeles ir kiekvienam dalyvavusiam poetui ir menininkui padovanojo po advento žvakutę.

Visi drauge sekėme legendą apie advento žvakelių stebuklingas galias, klausėmės ramių, bet dvasią giliai paliečiančių autorinių dainų. Autorinės muzikos grupės ,,Vaivorykštė“ dainos, kurių autorė ir viena iš atlikėjų, sambūrio pirmininkė Alma, mums tarsi dar giliau širdyse atliepė pamąstymus apie viltį, maldą, atgailą, gerų darbų prasmę, nes skubėdami dažnai visa tai lyg ir pamirštame. Todėl kartu susirinkę pasidžiaugėme tuo kūrybiniu stabtelėjimu poezijos, muzikos ir meno sintezės akimirką.

Šventėje dalyvavę mūsų literatai Anelė Tamaševičienė, Rita Sakalauskienė, Gintaras Ražinskas, Zita Kazakevičienė, Danutė Makelienė savo eilėmis kalbėjo apie žmogaus likimo kelią, jausmus, kuriuose jau žiebėsi artėjančių švenčių nuotaikos. Kitų poečių Birutės Menčikovos, Nijolės Sujetovos, Pranciškos Strodomskienės, Vitalijos Praskorienės naujausiuose eilėraščiuose prisiliesta prie praeities ir prisiminimų, didžiųjų metų švenčių prasmingo įsiliejimo į žmonių širdis.

Tikime, kad mūsų sambūrio poetų nauji, laiko patirties dvasia paženklinti eilėraščiai naujaisiais metais pamažu suguls į trečiąją poezijos rinktinę.

Pranciška Strodomskienė, Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio ,,Vaivorykštės tiltai“ pirmininkės pavaduotoja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.