Nuo liepos šalyje vidutiniškai 8 procentais didinami gydytojų ir slaugytojų atlyginimai. Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad gydytojų darbo užmokestis vidutiniškai turėtų kilti apie 115 eurų, o slaugytojų – 58 eurais, neatskaičius mokesčių. Ar realu tikėtis, kad tiek pakils Kėdainiuose dirbančių medikų atlyginimai, įstaigų vadovai dar nesiima spręsti.

Ministerija teigia, kad medikų atlyginimams didinti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo skirta 24,6 mln. eurų. Šios lėšos sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigas pasieks per ministro įsakymais padidintus gydymo paslaugų įkainius.

„Konkrečiai pasakyti, kiek pakils gydytojų ir slaugytojų atlyginimai, dar negalime. Ministro įsakymai dėl įkainių kėlimo yra visi, tik laukia dar daug skaičiavimų. Tikslias sumas žinosime liepos pabaigoje“, – sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė.

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas teigė, kad liepos pabaigoje ligoninė su teritorine ligonių kasa turi pasirašyti sutarties dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo priedą. Jame esanti suma ir bus naudojama medikų algoms kelti.

„Jeigu reikės, ieškosime vidinių rezervų, nes nenorime atsilikti nuo kitų ligoninių. Kitaip bus sunku prisikviesti gydytojų, tad stengsimės atlyginimus pakelti tiek, kiek reikės“, – sakė ligoninės vadovas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.