Prieš kurį laiką Kėdainiuose susibūręs Tėvų klubas susitiko su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėju Juliumi Lukoševičiumi ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūte, kad aptartų klausimą, kuo tėvai gali būti naudingi mokyklai. 

Susitikimo su Tėvų klubo atstovais metu nutarta atkurti Švietimo tarybą, kuri teiktų rekomendacijas dėl mokinių ugdymo aktualijų.

Susitikimo su Tėvų klubo atstovais metu nutarta atkurti Švietimo tarybą, kuri teiktų rekomendacijas dėl mokinių ugdymo aktualijų.

Tėvų klubo valdybos pirmininkas Arvydas Augustaitis išsakė daugeliui rajono tėvų aktualias problemas: „Mes esame dėkingi rajono merui už priėmimą ir galimybę būti išgirstiems. Norime, kad mūsų vaikai mokyklose būtų saugūs, gautų kokybišką ugdymą. Nenorime likti nuošalyje. Bandome aiškintis, kuo ir kaip galime būti naudingi. Jau dabar esame sudarę aktualių klausimų sąrašą ir norėtume, kad rajono vadovai padėtų spręsti mums aktualias problemas.“
Tėvai akcentuoja mokinių atsparumą kvaišalams. Tą klausimą būtų galima spręsti stiprinant vaikų asmenybes. Tėvai kaip teigiamą pavyzdį pateikė mokinių asmenybių ugdymo mokyklas. Yra noras, kad visų švietimo įstaigų vaikai galėtų tobutinti ne tik akademines žinias, bet ir bendruosius gebėjimus, moralines vertybes. Taip pat tėvai pageidauja, kad labiau būtų akcentuojamas gerasis švietimas, kuris moko būti lanksčiu. „Mums rūpi visapusiška vaikų gerovė, tad norime pagerinti vaikų maistą mokyklose, parengti tėvų švietimo programą bei ieškoti galimybių atsisakyti mokyklų reitingavimo. Šis reiškinys iškreipia mokymosi rezultatus ir mokyklas verčia nesveikai konkuruoti“, – sakė A. Augustaitis.
Rajono meras S. Grinkevičius įsiklausęs į tėvų pastebėjimus sakė, jog tikslinga būtų rajone vėl suburti Švietimo tarybą, kurią sudarytų pedagogų, tėvų bei mokinių atstovai ir visi drauge teiktų rajono Tarybai rekomendacijas bei pastabas, kaip kurti gerą, saugią ir kompetentingą mokyklą. „Mane labiausiai džiugina kraštiečių iniciatyvos ir aktyvumas. Tėvų klubas yra naujiena mūsų rajone. Džiugu, kad tėvai rūpinasi savo vaikų gerove ir ugdymu. Tikrai bandysime ieškoti galimybių padėti tėvams spręsti jiems rūpimus klausimus. Jaunimo ateitis – visų bendras rūpestis“, – po susitikimo su aktyviais tėvais sakė rajono vadovas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.