Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė bylą, kurioje kaunietis kaltinamas dėl 33 nusikalstamų veikų, susijusių su apgaule įgytais Covid-19 vakcinavimo dokumentais.

Prokuratūros teigimu, kaunietis kaltinamas, jog 33 kartus asmenims, nenorėjusiems skiepytis, tačiau norėjusiems įgyti Covid-19 vakcinaciją patvirtinančius dokumentus, surasdavo asmenis, kurie už piniginį atlygį su jų dokumentais vykdavo į vakcinavimo centrus įvairiuose Lietuvos miestuose. Vakcinavimo centruose asmenys pasiskiepydavo ir taip apgaulės būdu įgydavo vakcinacijos pažymėjimus. 

Kartu su kauniečiu kaltinama ir moteris, kuri, pasak prokuratūros, ne mažiau kaip 7 kartus pati vyko į vakcinavimo centrus įvairiuose Lietuvos miestuose su kitų asmenų dokumentais, skiepijosi ir apgaulės būdu įgijo vakcinaciją patvirtinančius dokumentus.

Asmuo kaltinamas ir dėl neteisėto disponavimo netikrais pinigais bei narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, praneša prokuratūra.

Taip pat įtariama, kad 2021 m. spalio mėnesį kaltinamasis įgijo, laikė ir realizavo septyniolika netikrų 500 eurų nominalo kupiūrų. Bylos duomenimis, netikras kupiūras jam padėjo realizuoti kaltinamoji, kuri nuo 2021 metų spalio iki 2022 metų sausio įvairiuose prekybos centruose realizavo dvylika netikrų 500 nominalo banknotų.

Moteris kaltinama, jog su netikromis kupiūromis pirkdavo įvairias nedidelės vertės prekes, o gavusi grąžą, ją atiduodavo bendrininkui. Vieną iš netikrų banknotų kaunietis buvo perdavęs ir savo močiutei, kuri nieko nežinodama apie daroma nusikalstamą veiką parduotuvėje apsipirko su netikru banknotu, o grąžą vėliau taip pat atidavė kaltinamajam, skelbia prokuratūra.Anot prokuratūros, šie asmenys kaltinami ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Bylos duomenimis, 2022 m. balandžio mėnesį kaltinamasis įgijo 6,4 g heroino ir jį gabeno automobiliu. Tą pačią dieną policijos pareigūnams stabdant jo automobilį, kaunietis narkotinėmis medžiagomis bandė atsikratyti, išmesdamas jas pro langą, tačiau nesėkmingai, nes narkotines medžiagas rado ir paėmė policijos pareigūnai. Moteris kaltinama, jog neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos – amfetamino. Kratos metu kaltinamosios namuose pareigūnai rado keturis paketus su amfetaminu. 

Vyrui pareikšti kaltinimai dėl keturių Baudžiamojo kodekso straipsnių – melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, netikrų pinigų ar vertybinių popierių laikymo arba realizavimo bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Moteriai pareikšti kaltinimai dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių laikymo arba realizavimo, melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą, bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

ELTA