„Kreipiamės į Jus, kėdainiečiai, ypatingai svarbiai misijai. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai Kėdainiuose nori pasiekti kuo daugiau vienišų senjorų ir jau trečius metus iš eilės, padovanoti jiems „Šviesių minčių Kalėdas“, – rašoma Raudonojo kryžiaus pranešime.

Kiekvienas žmogus nori jaustis reikalingas, būti matomas ir išgirstas. Tad, jei kaimynystėje pastebėjote vyresnio amžiaus žmogų, kuriam, galimai trūksta bendravimo, žmonių artumo ir manote, kad užmegztas nuoširdus ryšys su savanoriu galėtų jam suteikti gyvenimo džiaugsmo, galite iki gruodžio 4 dienos užpildyti  anketą (asmeninių duomenų apie senjorą nereikės) ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai su kiekvieno Jūsų pagalba pažada saugiai nunešti šventinius linkėjimus. 

Vienišumo problema Lietuvoje yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja. Norint spręsti šią problemą, sukurta programa „Šilti apsilankymai”. Ji skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato. Juos nuolatos lanko Raudonojo Kryžiaus savanoriai. Kviečiame nelikti abejingiems ir pastebėti senjorus, sušildyti jų Kalėdas.

Būkite mūsų akys savo bendruomenėje ir prisidėkite prie svarbios misijos #GerumoPajėgos prieš vienišumą jau dabar!

Anketą ir daugiau informacijos apie „Šviesių minčių Kalėdas” rasite https://forms.gle/n3xVD3crCodWgAAs6  arba el. paštu: rasa@redcross.lt. Gal ir Jūs norite prisijungti prie savanorių komandos? Laukiame.

Akcijos organizatorių inf. ir nuotr.