Per karantiną lankytojams negalinčios atverti durų Kėdainių krašto kultūros įstaigos tiesia kelią kūrėjų darbams ir plačiai atveria langus. Bibliotekų, kultūros centrų, kitų įstaigų langai tampa simboliniais vartais į meno pasaulį, skelbdami – kūrybinis gyvenimas nesustojo.

Mieste ir miesteliuose

Mieste viešoji biblioteka languose eksponuoja fotografo Algimanto Lūžos darbų parodą, Kėdainių muzikos mokyklos languose šių metų šventinį laikotarpį skaidrina ir žiemos grožiu pasigrožėti kviečia mokytojos Audronės Risakovienės užfiksuotos žiemos akimirkos.

Neatsilieka ir miesteliai. Štai Josvainių kultūros centro ir viešosios bibliotekos languose nuo gruodžio pirmos savaitės buvo eksponuojama kraštietės tautodailininkės Loretos Steponavičienės ir dukros Lauros Steponavičiūtės Tautinių juostų ir kūrybinių darbų paroda. Spalį ir lapkritį paroda veikė Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name, o gruodžio pradžioje atkeliavo į Josvainius.

Rado būdą parodyti darbus

Parodoje eksponuojamos darbštuolių mamos ir dukros rankomis sukurtos spalvingos, įvairių raštų vytinės ir pintinės juostos. Skoningai apipavidalinta ir apšviesta paroda languose neliko nepastebėta josvainiečių, o pati tautodailininkė sakė ypač norinti padėkoti Josvainių kultūros centro vadovei ir kolektyvui. „Tai pirmoji parodos kelionė karantino metu. Malonus netikėtumas, kad rastas toks sumanus būdas parodyti mūsų darbus. Juk ir karantino metu žmonės išeina pasivaikščioti, tad kodėl gi jiems nepasisėmus gerų emocijų“, – dėkojo tradicinių amatų meistrė L. Steponavičienė.

Tautodailės metų pabaigai

Pasak Josvainių kultūros centro direktorės Renatos Kalvaitės, ši paroda buvo planuojama iš anksto, norint paminėti Tautodailės metų (2020-ieji Lietuvoje buvo paskelbti Tautodailės metais) pabaigą. Karantinas planus pakoregavo, tačiau išeitis buvo rasta. „Į vidų lankytojų negalime pakviesti, tačiau languose eksponuoti galime ir tai darome jau senokai, ne tik karantino metu. Langai dideli, žvelgia į miestelio aikštę, tad juose įrengėme eksponavimo sistemą, apšvietimą ir kviečiame josvainiečius gėrėtis kūrėjų darbais. Žmonės jau įpratę, žino, pamatę kažką naujo, prieina arčiau pasižiūrėti. Tame pačiame pastate veikia ir biblioteka, tad kartu parodoms rengti turime 15 langų“, – pasakojo R. Kalvaitė.

Langai – tinkama erdvė

Languose buvo eksponuojama nemažai parodų, tarp jų – fotografo Romualdo Zacharevičiaus fotografijų paroda, Josvainių kultūros centro Vakarinių menų studijos lankytojų kūryba – tapyba ant šilko, ir kitos. O šį savaitgalį pastato langai pasipuoš kalėdinėmis dekoracijomis, kurias taip pat kuria ir gamina Vakarinių menų studija. „Dekoracijas šventiniam laikotarpiui visada gaminame savo rankomis“, – sakė Josvainių kultūros centro vadovė.

Josvainių kultūros centras taip pat kviečia į virtualias edukacines veiklas, Pernaravos skyriaus kultūros darbuotojai, vykdydami bendrą projektą su Krakių kultūros centru, kuria videožurnalą „Advento laike“.

(Josvainių kultūros centro nuotr.)

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Rasa

    Tikrai puiki idėja. Žmonės gali grožėtis lauke nepažeisdami reikalavimų. Nepaisant suvaržymų gyvenimas tęsiasi. Geras priešnuodis karantino niūrioms mintims.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.