Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dieną, Didžiosios Rinkos aikštėje ir ant Bakainių piliakalnio kėdainiečiai su viso pasaulio lietuviais vienu metu giedojo Tautišką giesmę, mūsų valstybės himną.

Nuo 2009-ųjų metų, su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiu, Tautiška giesmė liepos 6-ąją ėmė skambėti visame pasaulyje. Praėjusį trečiadienį ji nuskambėjo jau 14-tą kartą. Šiemet Kėdainių kultūros centras vėl kvietė Mindaugines švęsti ne tik giedant Tautišką giesmę, bet ir dalyvauti III respublikiniame liaudiškų šokių festivalyje ,,Sukasi trys kartos“.

Lygiai devintą vakaro, vardan pagarbos mūsų valstybei ir jos žmonėms, nuaidėjo Nevėžio krantais ir miškais, aplink visą Žemę nepaprasta vienybė ir priesakas: ,,Vardan tos Lietuvos“.

Ant Bakainių piliakalnio vyko folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventė „Po vasaros dangumi“. Nuskambėjus tautiškai giesmei koncertavo grupė „Kūjeliai“, o vėliau piliakalnį nuspalvino šviesų instaliacija „Lietuvos valstybės simboliai“.

A. Raicevičienės ir R. Valionio nuotr.

Panašios naujienos