Kėdainių rajono tarybos posėdyje praėjusių metų veiklos ataskaitą pristatė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. Nors tarybos nariai jai pritarė, tačiau A. Kacevičiui išsakyta ir nemažai pastabų, o dvi frakcijos – liberalų ir „valstiečių” susilaikė.

Apibendrino metų rezultatus

Kaip posėdyje kalbėjo A. Kacevičius, praėjusiais metais buvo įvykdyti visi planai, gauta 2,7 milijonų eurų viršplaninių lėšų ir dėl to savivaldybės įstaigų darbuotojams metų eigoje suplanuotas ir išmokėtas darbo užmokestis – tam panaudotos viršplaninės lėšos. Savivaldybės administracijos vadovas akcentavo, kad metai buvo sudėtingi, tačiau džiugina tai, kad 2021 metais buvo įgyvendinti ES fondų finansuojami projektai, kurių vertė – 5,3 mln. eurų, baigti daugiabučių kvartalo atnaujinimos ir penkių gatvių rekonstrukcijos projektai, modernizuoti du darželiai ir padaryta daug kitų darbų.

A. Kacevičius taip pat kalbėjo apie darbus aplinkosaugos, atliekų tvarkymo srityse, didelis dėmesys pernai skirtas ir sveikatos priežiūrai, sportui, švietimui. Viena iš naujovių – pernai startavo nauja priemonė: dalyvaujamojo biudžeto programa, kai savo projektus galėjo teikti miesto ir rajono gyventojai.

„Dirbome sudėtingomis sąlygomis, bet pasiekėme gerų rezultatų“, – sakė A. Kacevičius.

K. Štelmokaitė: „Ši kadencija įsimins niekuo“

Tarybos narė Karolina Štelmokaitė akcentavo, kad sudėtinga situacija yra ligoninėje, kur klausimas dėl dializės skyriaus sprendžiamas teismuose, o kėdainiečiai šioms procedūroms turi vykti į kitus miestus. Politikė pasigedo inovatyvių sprendimų, lyderystės.

„Negana to, kūrybingos idėjos yra blokuojamos, nuo jų išsisukinėjama, bandoma rasti priežasčių, kodėl nereikia vieno ar kito. Kaip vieną iš nekūrybiškumo pavyzdžių galėčiau paminėti strateginį planą, kuriame nebuvo jokių inovatyvių, kūrybiškų idėjų.

Priekaištų A. Kacevičius išgirdo dėl to, kad nežinia kodėl sustojo greiderių įsigijimo programa kaimiškose seniūnijose.

Esu absoliučiai tikra, kad ši kadencija įsimins niekuo. Svarbiausias šios kadencijos šūkis yra „Nebūkime paskutiniai“, ir tai laikoma didžiausiu laimėjimu. O šis tonas šis ateina iš administracijos direktoriaus pusės.

Norius jums asmeniškai papriekaištauti už nekūrybiškumą. Už abejotinus pirkinius, už nekokybiškai rengiamus projektus, už iškirstus medžius, už nustekentą „Kėdbusą“, už atlygio vis dar nesulaukiančius medikus. Ir taip toliau“, – kalbėjo K. Štelmokaitė.

S. Grinkevičius: stinga iniciatyvų

Tarybos nario Saulius Grinkevičiaus teigimu, A. Kacevičiaus pristatytą ataskaitą derėtų skirti į dvi dalis: administracijos ir savivaldybės įstaigų veikla, ir paties A. Kacevičiaus.  

„Noriu padėkoti administracijos darbuotojams, skyrių vadovams. Laikas buvo labai sudėtingas, ypač medikams ir švietimo srities darbuotojams. Jie kasdien turėjo priiminėti nelengvus sprendimus. Aš, kaip tarybos narys, kaip Kontrolės komiteto pirmininkas nelabai girdėjau nusiskundimų dėl administracijos, seniūnų, seniūnijų darbuotojų“, – sakė S. Grinkevičius.

Tačiau kalbėdamas apie savivaldybės direktorių, jo veiklą, politikas turėjo nemažai pastabų. S. Grinkevičius taip pat akcentavo, kad A. Kacevičiaus pozicija yra labai svarbi: „Tai antras žmogus savivaldybėje, o kartais įgaliojimais ir galiomis viršija ir mero kompetencijas. Todėl nuo jo darbo, nuo pozicijos priklauso daug.

Tai, ką direktorius kalbėjo apie bendruosius projektus, investicijas iš Europos Sąjungos, iš valstybės investicijų programos – jie yra tęstiniai ir tam, kad jie vyktų, didelių vadovų pastangų nereikia. Dalies šių projektų pradžia buvo dar praėjusioje kadencijoje.“

Kaip sakė S. Grinkevičius, per metus stigo A. Kacevičiaus iniciatyvų, nėra beveik nieko naujo kalbant apie strateginius pokyčius.

Suabejojo dėl seniūnijos buhalterijos reformos

„Bet yra momentų, kurie man sukelia negeras mintis. Pavyzdžiui, žvyravimo programos ir Priešgaisrinės tarnybos finansavimo padidinimas. Dvejus metus jis buvo sumažintas, o šiemet netikėtai padidintas. Ar ne dėl to, kad yra priešrinkiminiai metai? Toks veiksmas, mano nuomone, nėra etiškas. Jei mes laikomės tam tikros sistemos, tęstinumo kasmet – to ir laikykimės.  

Direktorius minėjo, kad visiems buvo išmokėti atlyginimai. Bet yra skirtumas, kai yra planuojama, atlyginimai biudžete numatomi iš anksto visiems metams, ir kitas momentas, kai jie išmokami tik gavus dideles viršplanines lėšas. Ir įstaigų vadovai metų pradžioje jaustųsi ramiai, žinodami, kad  visus metus  bus ramūs, nes yra suplanuoti atlyginimai“, – sakė S. Grinkevičius.

Politikas priminė ir Skongalio gatvės 32 namo nuomininkų klausimą, kurį Kontrolės komitetui teko svarstyti net keturis kartus. To nebūtų nutikę, jei į šį klausimą atsakingiau būtų pažiūrėjęs administracijos direktorius ir pateikęs atsakymus į jam užduotus klausimus.

„Mėklos gatvės Saviečiuose klausimas nuskambėjo taip pat negražiai. Gyventojams teko kreiptis į tarybos narius, į Kontrolės komitetą, kad atvažiuotų pasižiūrėti, kas vyksta. Iš pradžių direktorius sakė, kad viskas ten yra gerai, tačiau kai nuvažiavome į vietą – pamatėme, kad ne. Ne taip klausimai turi būti sprendžiami. Jei yra gyventojų nusiskundimas, kodėl reikia tiek laukti? Tokie pavyzdžiai rodo, kad direktoriui stinga atsakingo požiūrio“, – sakė S. Grinkevičius.

Tarybos narys taip pat suabejojo, ar tinkamai atlikta seniūnijos buhalterijos reforma kalbant apie darbo organizavimą.  S. Grinkevičius minėjo dėl jos sulaukęs nemažai nusiskundimų. Priekaištų A. Kacevičius išgirdo dėl to, kad nežinia kodėl sustojo greiderių įsigijimo programa kaimiškose seniūnijose. Problemų, pasak S. Grinkevičiaus, kaimiškose seniūnijose yra ir daugiau: „Vienas iš pavyzdžių – seniūnai skundžiasi, kad trūksta aplinką tvarkančių žmonių ir jų kasmet vis mažėja.“

„Keista, kad 3 metus teko įtikinėti, jog parke prie scenos reikia įrengti kokybiškas persirengimo patalpas koncertuose dalyvaujantiems atlikėjams. Jei turime gerus objektus – užbaikime juos, nes tokios smulkmenos gadina bendrą rezultatą.

Sakiau ir sakysiu, kad Kėdainiuose reikalinga maudymvietė. Ji numatyta ir nesuprantu, kodėl nėra. Daug kalbų buvo dėl potvynio, kuris šiemet buvo tikrai didelis. Tačiau net ir po taip pakilusio vandens lygio seniūnas pasakė, kad didelių nuostolių nėra, nereikia papildomų lėšų. Kodėl mes ten bijome įrengti paplūdimį?

Labai nesėkmingai vyko atliekų tvarkymo mokesčio aptarimas ir priėmimas, panaši situacija – ir svarstant infrastruktūros tarifus.

Administracijos direktorius turi būti vienas iš lyderių, kuris generuotų idėjas, teiktų jas mums. To pasigendu“, – sakė S. Grinkevičius.

Panašios naujienos