Penktadienį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje tarybos nariai vieningai priėmė rezoliuciją, kuri kategoriškai smerkia Rusijos veiksmus ir agresiją prieš nepriklausomą Ukrainą. 

Tarybos nariai paskelbė pareiškimą dėl solidarumo su Ukrainos ir Melitopolio žmonėmis.

„Šiurkščios, neišprovokuotos Rusijos karinės agresijos prieš laisvą ir taikią šalį akivaizdoje, mes, demokratiškai išrinkti Kėdainių krašto atstovai, reiškiame solidarumą su ukrainiečių tauta ir kuo griežčiausiai smerkiame nusikalstamo V. Putino režimo vykdomą Ukrainos okupaciją.

Skaudžiai sutikome žinią, kad okupantai įžengė į istorinį Ukrainos miestą Melitopolį, su kuriuo Kėdainius sieja miestų partnerystės saitai. Raginame mūsų šalies vadovybę, visus demokratinio pasaulio atstovus suteikti visokeriopą pagalbą besiginančiai ukrainiečių tautai. Esame pasiryžę padaryti viską, kas mūsų galiose, kad padėtume nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams.

Taip pat siūlysime pagalbą Melitopolio žmonėms atkurti savo kraštą, kuomet okupantai bus išvyti. Putino režimo nusikalstama avantiūra žlugs, jei demokratinio pasaulio valstybės, regionai, miestai ir paprasti gyventojai parodys vienybę ir ryžtą. Ukraina bus laisva, demokratinė ir europietiška. Слава Україні!“ – rašoma pareiškime.