Rugsėjo 30 dieną įvyko septynioliktasis rajono Tarybos posėdis, kuriame priimti visi svarstyti 35 klausimai. 

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius dėkojo Tarybos nariams ir visiems rajono gyventojams, nenorintiems, kad šalia miesto parko atsirastų atliekų saugykla.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius dėkojo Tarybos nariams ir visiems rajono gyventojams, nenorintiems, kad šalia miesto parko atsirastų atliekų saugykla.

Šiame rajono Tarybos posėdyje dalyvavo 25 tarybos nariai.

Sprendimą lėmė keletas priežasčių
Rajono Tarybos nariai nepritarė UAB „Komperus“ atliekų laikymo aikštelės (7,55 ha) įrengimui Daukšių kaime, Kėdainių miesto seniūnijoje.
Nepritarta atliekų laikymo aikštelės įrengimui ir planuojamos ūkinės veiklos galimybėms dėl kelių priežasčių.
Viena jų – pagal Kėdainių rajono teritorijos bendrąjį planą Daukšių kaimo teritorijoje, kurioje planuojama įrengti atliekų laikymo aikštelę, nenumatyta atliekų saugojimo ar sąvartynų įrengimo ir eksploatavimo veikla, numatyta pramonės ir sandėliavimo objektų teritorija. Kita priežastis – planuojamos veiklos teritorija ribojasi su Kėdainių miesto parku, kuris pagal Kėdainių miesto bendrąjį planą priskiriamas rekreacinėms ir bendro naudojimo teritorijoms ir yra skirtas Kėdainių miesto gyventojų ir svečių poilsiui, rekreacijai ir turizmui. Taip pat šiame parke esanti Kėdainių dvaro sodyba yra priskiriama kultūros paveldui.
Be to, Kėdainių rajono strateginiame plėtros plane numatytos investicijos į Kėdainių miesto parko poilsio ir sporto objektus.
Kėdainių miesto bendrajame plane, patvirtintame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2010 metais, teritorija, kurioje planuojamas atliekų laikymas (buvęs aerodromo pakilimo takas), yra nurodyta kaip inžinerinės infrastruktūros teritorija. Čia suplanuota aplinkkelio trasa patenka į planuojamos įrengti atliekų laikymo aikštelės teritoriją.

Septynioliktajame rajono Tarybos posėdyje dalyvavo 25 Tarybos nariai.

Septynioliktajame rajono Tarybos posėdyje dalyvavo 25 Tarybos nariai.

Tarybos nariai ir gyventojai rinko parašus
Kėdainių miesto prieigose jau yra veikiančių stambių įmonių, veiklą plėtoja Zabieliškio regioninis sąvartynas, taip pat Kėdainių miesto ribose 130,55 ha teritorijoje įkurta laisvoji ekonominė zona. Gyventojai patiria didelių nepatogumų dėl vykdomos ūkinės veiklos skleidžiamų nemalonių kvapų ir taršos. Visa šių įmonių ūkinė veikla turi reikšmingą poveikį bendruomenės gyvenimo kokybei.
Papildoma atliekų tvarkymo veikla pasirinktoje vietoje padidintų Kėdainių miesto aplinkos taršą ir kvapų koncentraciją. Atliekų laikymo aikštelės įrengimui Daukšių k., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., nepritarė ir vietos bendruomenė.
Dėl atliekų aikštelės įrengimo Daukšių kaime susirūpinimą išreiškė rajono Tarybos nariai, vietos bendruomenės nariai, kurie rinko parašus.
Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius padėkojo rajono Tarybos nariams už šio sprendimo priėmimą, taip pat jiems ir rajono gyventojams – už iniciatyvą rinkti parašus dėl to, kad šalia miesto neatsirastų dar vienas sąvartynas. Iš viso surinkta daugiau kaip 4 500 tūkstančiai kėdainiečių parašų.
„Tikrai jau galime ramiau gyventi, nes situaciją, kad tokių objektų mūsų rajone tikrai neatsirastų, kontroliuojame“, – sakė S. Grinkevičius.

Patikslintas biudžetas ir paskirstytos lėšos keliams
Šiame rajono Tarybos posėdyje buvo pritarta Kėdainių rajono savivaldybės 2016 m. biudžeto patikslinimui. Perskirstomos lėšos pasikeitus veiklos aplinkybėms ir biudžeto pajamoms.
Taip pat buvo patvirtintas Kėdainių rajono savivaldybės 2016 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) objektų sąrašas. Paskirstytos po įvykusių viešųjų pirkimų konkursų rajono savivaldybės 2016 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos gautos lėšos 1 755 800 Eur vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.