Lietuvoje pasirodžius informacijai apie „Nordic Sugar Kėdainiai“ fabriko teritorijoje užfiksuotą įvykį, išsiaiškinti situaciją sudaryta tarptautinė komanda, tiesiogiai atskaitinga aukščiausiai įmonių grupės vadovybei. Į Lietuvą atvykę grupės atstovai iš Danijos ir Vokietijos dalyvauja fabriko vidiniame tyrime ir savo iniciatyva šiandien susitiko su Aplinkos apsaugos departamento (toliau – AAD) atstovais.

Išreiškė apgailestavimą

„Pirmiausiai, visos grupės vardu reiškiu apgailestavimą dėl Lietuvoje susidariusios situacijos. Į Lietuvą atvykome aktyviam dialogui su fabriko darbuotojais, tyrimą atliekančiomis atsakingomis institucijomis ir vietos bendruomene. Mūsų aukščiausi vadovai aiškinasi susidariusią situaciją ir imsis prevencinių priemonių, kad tokie dalykai ateityje nepasikartotų“, – teigia Arendas Wittenbergas, grupės gamybos vadovas.

Toliau bendradarbiaus

Susitikime su AAD vadovais – direktoriumi Vaidu Laukiu ir direktoriaus pavaduotoju Vaidu Griciumi – buvo apžvelgta šiandien žinoma situacija bei planuojami prevenciniai veiksmai. Abi šalys išreiškė norą ir toliau tęsti aktyvų bendradarbiavimą, organizuoti bendrus susitikimus, juose pakviečiant prisijungti ir Aplinkos Ministerijos ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovus.    

Atliktas patikrinimas

„Padedant fabriko darbuotojams buvo atliktas visos fabriko teritorijos patikrinimas. Sklendė, iš kurios į greta tekantį upelį buvo išleistas kondensatas – tai yra vanduo, susidaręs garinant cukraus tirpalą – yra užrakinta. Tebėra aiškinamasi, koks yra bendras poveikio mastas ir kaip dažnai tai galėjo vykti. Jei atlikus išsamų vidinį tyrimą bus rasta neatitikimų, tai nebus toleruojama ir imsimės reikiamų veiksmų“, – teigia A. Wittenbergas.

„Nordic Sugar Kėdainiai“nuosekliai investuoja į vandens tvarkymo sistemų modernizavimą. Šios srities investicijos ir toliau išlieka įmonės prioritetu atsižvelgiant į iškylančius poreikius.

Susitiks su visuomene

„Artimiausiomis dienomis, vedini etikos kodekso standartų, susitiksime su Kėdainių miesto bendruomenės atstovais, kad pasidalytume turima informacija. Taip pat siekiame užtikrinti efektyvesnę vidinę komunikaciją su įmonės darbuotojais bei jiems priminti apie galimybę pasinaudoti anoniminiu „SpeakUp“ mechanizmu, kuriuo galima pranešti apie galimus etikos kodekso pažeidimus nepriklausomam grupės etikos komitetui. Nors šis mechanizmas įmonėje veikia nuo 2017 metų kovo mėnesio, šiuo metu ieškome būdų, kaip jį padaryti efektyvesnį“, – teigia Eglė Adomavičienė, „Nordic Sugar Kėdainiai“ generalinė direktorė.

Pradėjo tyrimą

Sausio 21 d. atsakingos institucijos išsiaiškino, kad kondensatas, sumaišytas su lietaus vandeniu iš talpyklos, priklausančių „Nordic Sugar Kėdainiai“ fabrikui, buvo išleistas į šalia esantį nedidelį upelį. Tą pačią dieną Aplinkos apsaugos departamento atstovai pradėjo oficialų upelio vandens mėginių tyrimą.

Tokį pranešimą išplatino fabrikas Nordic Sugar Kėdainiai“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.