Gruodžiui įpusėjus paskelbti šalyje svarbiausiu laikomo, verslo bendruomenės pripažinto ir Lietuvos įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2016“ nugalėtojai.

lmg-aukso-medalisLietuvos įmonių produktai ir paslaugos šiemet pelnė 81 aukso ir 11 sidabro medalių. Konkursas yra rengiamas 20 kartą iš eilės. Nuo 1997 m. konkurso dalyviams buvo įteikti 1354 aukso bei sidabro medaliai.

Tarp įvertintųjų – gausu kėdainiečių

Tradiciškai tarp apdovanotųjų – gausu Kėdainiuose pagamintos produkcijos. Maisto pramonbės grupėje aukso medalius pelnė UAB „Daumantai LT“ pagamintas „Daumantų“ pomidorų padažas „Exclusive“, UAB „Vikeda“ – ARCTICA plombyras vaniliniai valgomieji ledai vafliniame indelyje, AB „Krekenavos agrofirma“ – „Dūzgės“ vytintos kiaulienos kabanosy dešrelės. Statybos ir statybinių medžiagų pramonės grupėje triumfavo net trys UAB „Sakret“ gaminiai: išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema ETICS SAKRET MW- ETA-10/0185, išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema ETICS SAKRET EPS- ETA-10/0064, giluminis gruntas išsitrinantiems pagrindams SAKRET GTW.

Tos pačios įmonės dvikomponentė hidroizoliacinė mastika SAKRET TCM apdovanota sidabro medaliu.

padazasPremjero pagyros verslui

„Verslas yra valstybės vidaus produkto varomoji jėga, auginanti ekonomiką ir kurianti darbo vietas, atverianti papildomas rinkas ir skatinti įgyti naujų įgūdžių bei gebėjimų. Kartu šis renginys yra ir puiki pilietinė iniciatyva šviečiant visuomenę, ypač jaunimą, apie verslumo naudą ir būtinumą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienį Vyriausybės rūmuose kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertas Dargiu įteikdamas „Lietuvos metų gaminio 2016“ apdovanojimus.

Pasak premjero, kad Lietuvos ekonomika augtų ir užimtumas didėtų, reikia kūrybingų verslininkų, aiškesnių ir paprastesnių taisyklių, geresnių galimybių gauti finansavimą. „Glaudesnė partnerystė su verslo atstovais gali užtikrinti, kad švietimo ir mokymo programos būtų artimos tikrovei“, – sakė Vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad verslo organizacijos išlieka svarbiu Vyriausybės socialiniu parneriu.

Svarbiausia – investuoti į atsinaujinimą

„Jau dvidešimtą kartą pramonininkai renkasi ir apdovanoja metų gaminius, vertus geriausiųjų vardo. Tai leidžia apibendrinti metus ir dar kartą įsitikinti, kad Lietuvos verslas nuolat plečia savo galimybių ribas, nepaisant įvairių iššūkių, demonstruoja tvirtą stuburą ir siekį drąsiai konkuruoti tarpusavyje ir su kitų valstybių verslu, didinti eksportą ir auginti savo šalį“, – sakė R. Dargis.

LPK prezidentas sakė turintis vilties, kad pradėjusi dirbti Vyriausybė giliai supranta Lietuvos problemas: ne tik, kad socialinė atskirtis mažėtų, bet ir kad Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo tų, kurie kuria ir stengiasi.

„Svarbiausia šiandien verslui investuoti į savo atsinaujinimą, nes materialiosios investicijos į technologijas vis dar atsilieka nuo 2008 metų lygio ir trukdo auginti konkurencingumą ir našumą. Kad verslas investuotų, reikia aiškumo, apibrėžtumo ir prognozuojamumo. Tikiu, kad su nauja valdžia rasime sutarimus, leidžiančius verslui jaustis saugiau“, – teigė pramonininkų vadovas.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.