Neseniai po COVID-19 pandemijos sugrįžę į mokyklą dvyliktokai laukia paskutinio mokyklinio skambučio. Nuotolinis mokymasis kai kuriuos mokinius paskatino dar labiau susikaupti, įrodyti savo gebėjimus ir norą siekti mokslo žinių, būti naudingiems Lietuvai.

Martinas – Povilas Masiliūnas spektaklyje.

Abiturientas Povilas Masiliūnas nuo penktos klasės pradėjo domėtis socialiniais mokslais, politika. Mokinys visada noriai dalyvaudavo Konstitucijos ir Europos egzaminuose, jo žinios visada buvo įvertinamos puikiai. Kai istorijos mokytojas Povilas Jurevičius kviesdavo klasės draugus į ekskursijas, Povilas rengdavo istorinius pranešimus, organizuodavo su mokytoju keliones žymių Lietuvos veikėjų ir partizanų keliais. Paskatintas geografijos mokytojo Povilo Diliauto 2018 metais jis dalyvavo laidoje ,,Tūkstantmečio vaikai“. Mokydamasis nuotoliniu būdu, Povilas Masiliūnas dar pagilino istorijos, geografijos, matematikos žinias. Džiugu, kad 2019, 2020, taip pat ir 2021 metais Lietuvos mokinių istorijos rajono olimpiadoje jam buvo skirtos I-osios vietos. Šiais mokslo metais mokinys dalyvavo 30-ojoje Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje, apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu. Abiturientas domisi ne tik istorija, bet ir geografija, jis 2021 metų Lietuvos mokinių geografijos rajono olimpiadoje užėmė I-ąją vietą, pakviestas dalyvauti Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje. Taip pat Povilas Masiliūnas – puikus matematikas, 2021 metais Lietuvos mokinių matematikos rajono olimpiadoje jam paskirta III-ioji vieta. Mokinys geras sportininkas, nuo penktos klasės įvairių sportinių varžybų prizininkas. Povilas talentingas renginių vedėjas, skaitovas. Jam puikiai sekėsi šiais mokslo metais sukurtame dvyliktokų spektaklyje ,,Gyvenimas – teatras“ perteikti pagrindinio veikėjo mediko Martino vaidmenį, pasiryžusį eiti gyvenime mokslo, tiesos ir meilės keliu. Tai talentinga asmenybė, žinanti, ko privalo siekti jaunas žmogus.

Evelina Dumskytė spektaklyje „Gyvenimas – teatras“.

Abiturientė Evelina Dumskytė svajoja studijuoti mediciną, todėl labiausiai domisi biologija ir matematika. 2020 metais Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje miestų-rajonų etape laimėjo II-ąją vietą, o 2021 metais – III-iąją. Mokinė puiki matematikė, 2021 metais Lietuvos mokinių matematikos rajono olimpiadoje laimėjusi I-ąją vietą. Evelina Dumskytė meninės prigimties mokinė, ji domisi daile, literatūra, taip pat talentinga renginių vedėja. 2020 metais mokinė sukūrė pjesę ,,Gyvenimas – teatras“, pagal kurį dvyliktokai pastatė spektaklį. Evelina perteikė dailininkės Esteros išgyvenimus, patirtus Antrojo pasaulinio karo metais. Jos meilė gyvenimui privertė žiūrovus susimąstyti apie gyvenimo prasmę, būsimų kartų ateitį.

Dešinėje Karolina Savičiūtė atlieka Ernos vaidmenį.

Karolina Savičiūtė taip pat turinti ryškių meninių gebėjimų dvyliktokė. Tai kūrybinga asmenybė, kurios nereikia prašyti pagalbos. Ji visada padeda puošti mokyklą, organizuoti renginius, pati noriai juose dalyvauja, piešia plakatus, kuria interjerą. Nors Karolina vyresnėse klasėse nepasirinko mokytis dailės, bet menas visada ją viliojo. Mokinė 2021 metais panoro dalyvauti Lietuvos mokinių dailės rajono olimpiadoje ir laimėjo III-iąją vietą. Karolina Savičiūtė puiki aktorė, sukūrusi Ernos paveikslą spektaklyje ,,Gyvenimas – teatras“, įrodžiusi, kad kiekviena gyvenimo akimirka nepakartojama.

Tadas Palaima ruošiasi technologijų brandos egzaminui. (Akademijos gimnazijos nuotraukos)

Dvyliktokas Tadas Palaima darbštus, kūrybingas technologijų mokytojo Raimundo Grigaičio pagalbininkas. Su mokytoju jie kūrė planus, kaip papuošti mokyklos aplinką, kokie meniniai elementai tinka prie senojo ir naujojo pastato. Mokinys 2021 mokslo metais dalyvavo Lietuvos mokinių technologijų rajono – miesto olimpiadoje ir jam buvo paskirta II-oji vieta. Taip pat abiturientas nuo penktos klasės aktyvus turizmo būrelio dalyvis, pelnęs daug prizinių vietų. Tadas Palaima įrodė, kad darbštumas, kūrybingumas ir sportiškumas yra didelės žmogaus vertybės.

Gegužės 21 dieną paskutinis mokyklinis skambutis nuskambės visiems Lietuvos abiturientams. Džiugu, kad į Lietuvos jaunimo žiedą įsipins ir jį papuoš šie gabūs, talentingi, darbštūs, meninės prigimties, sportiški Akademijos gimnazijos mokiniai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ina Krasauskienė

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.