Josvainietė Žydra kaskart grįždama iš Kėdainių, sutvarkiusi vienokius ar kitokius reikalus, jei į miestą vežasi šunelį Marlį, stabteli pakeliui namo Šingalių kaime, kad augintinis laisvai pabėgiotų.

Taksas Marlis stirniuką rado apleistame šulinyje.

Tokios ritualo moteris laikėsi ir balandžio 12-ąją važiuodama iš Kėdainių į Josvainius. Tik šįkart kelionė užtruko ilgiau negu paprastai. Išleidusi šuniuką palakstyti, moteris pamatė, kad jis nubėgo į pievą ir sustojęs pradėjo skardžiai loti. Niekaip nesulaukusi jo grįžtant į automobilį, takso Marlio šeimininkė nuėjo pažiūrėti, ką šuo surado. Pasiekusi augintinį, moteris net apstulbo nuo vaizdo – sename atvirame šulinyje buvo įkritęs stirniukas.

Nieko nelaukusi josvainietė paskambino Bendruoju pagalbos telefonu.

Gelbėtojai suskubo žvėriuką iškelti iš šulinio.

Gelbėtojai susisiekė su Kėdainių aplinkosaugininkais, kad šie nuvyktų į vietą ir išsiaiškintų situaciją. Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida atskubėjęs į nurodytą vietą rado šulinį, kuriame matėsi stirniukas ir jį pastebėjusią josvainietę su šuneliu.

Kadangi vienas A. Čeida negalėjo iškelti nusilpusio žvėries, jis pagalbon pasikvietė pažįstamą miškininką. Dviese vyrai stirniuką iškėlė iš šulinio ir nuvežė į artimiausią mišką.

Išgelbėtas stirniukas buvo paleistas miške.

„Vos iš šulinio iškeltas žvėriukas atrodė gana silpnas. Mes jį pagirdėme, pamaitinome. Buvo smagu matyti, kad jis gana tvirtai stovi ir kiek padvejojęs nubėgo į mišką. Labai norėtųsi, kad jis rastų savo bičiulius arba vienas pats sėkmingai klajotų gamtoje. Ačiū poniai, kuri nebuvo abejinga, o pamačiusi į bėdą patekusį žvėrelį iškvietė pagalbą. Labai norėtųsi, kad tokių pilietiškų žmonių būtų daugiau sakė A. Čeida.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.