Jolanta Šarpnickienė, Jurgita Lieponė

Susumuoti gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, konkurso rezultatai. Iš atrinktų 14 projektų idėjų pasiūlymų daugiausia balsų pelnė patogaus ir estetiško tako, vedančio link kabančio tilto per Nevėžio upę Surviliškyje, idėja. Preliminari projekto idėjos pasiūlymo vertė – 19 082,60 eurų. Už šią idėją balsavo 601 Kėdainių rajono gyventojas.

„Projekto idėją palaikyti kvietėme visus žmones, kurie naudojasi šiuo tiltu ir žino jo privalumus ir trūkumus. Teikdama konkursui paraišką pildžiau visos bendruomenės lūkesčius. Tad šis laimėjimas yra ypač svarus. Esame šalia traukos taško, kuriuo naudojasi ne tik Surviliškio ar gretimų vietovių gyventojai, bet ir „Camino Lituano“ einantys piligrimai. Daug keliautojų atvyksta tiesiog pamatyti, pasivaikščioti, pasigėrėti supančia gamta“, – džiaugėsi geriausią įvertinimą pelniusio Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė.

Per nepilnus tris mėnesius nuo paskelbto kvietimo teikti projektų idėjų pasiūlymus Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos projektų atrankos konkursui gauta 17 projektų idėjų pasiūlymų. Po komisijos vertinimo trys projektų idėjos buvo atmestos kaip neatitinkančios konkurso reikalavimų, o 14 projektų idėjų pateikta trečiajam vertinimo etapui – rajono gyventojų balsavimui.

„Daug keliautojų atvyksta tiesiog pamatyti, pasivaikščioti, pasigėrėti supančia gamta“, – džiaugėsi geriausią įvertinimą pelniusio Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė. (J. Šarpnickienės nuotr.)

Iš jų septynios projektų idėjos buvo pasiūlytos mažos apimties projektų, įgyvendinamų Kėdainių miesto seniūnijoje, kategorijoje ir antra tiek – mažos apimties projektų, įgyvendinamų Kėdainių rajono (išskyrus Kėdainių miesto seniūniją) seniūnijose, kategorijoje.

Už pateiktas gyventojų iniciatyvas Kėdainių rajono gyventojai galėjo balsuoti 30 dienų dviem būdais – elektroniniu ir įprastu „popieriniu“ būdu. Rajono gyventojų pateiktų projektų idėjų pasiūlymų vertinimas vyko trimis etapais.
Kaip sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, nevyriausybinių organizacijų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, buvo išrinkti daugiausia gyventojų paramos balsavime pelnę projektai: Kėdainių miesto seniūnijos teritorijoje numatyti vykdyti projektai turėjo susilaukti ne mažiau nei 300 gyventojų balsų, kaimiškose teritorijose – šimtu mažiau.

Miesto kategorijoje lyderiu tapo „Justinavos pliažo“ projektas, surinkęs 421 balsą, kaimiškųjų vietovių kategorijoje projekto „Tako iki kabančio tilto per Nevėžį Surviliškyje sutvarkymas“ idėja, surinkusi 601 balsą.

Miesto kategorijoje lyderiu tapo „Justinavos pliažo“ projektas, surinkęs 421 balsą, kaimiškųjų vietovių kategorijoje projekto „Tako iki kabančio tilto per Nevėžį Surviliškyje sutvarkymas“ idėja, surinkusi 601 balsą.
„Visi projektai buvo verti dėmesio, nes tai buvo pačių gyventojų pateiktos idėjos, kaip jie norėtų matyti savo gyvenamąją teritoriją ir jos aplinką. Tai gera pagalba ir savivaldybei planuojant gyvenamųjų vietovių infrastruktūrinius projektus.

Planuojama, kad 2022 metais bus skelbiamas kvietimas teikti projektų idėjų pasiūlymus ne tik šioms dviem mažos apimties projektų kategorijoms, bet ir Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje įgyvendinamo didelės apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 100 tūkst. eurų, kategorijoje“, – teigė A. Stadalnykienė.

„Gyventojams suteikiamas įrankis patiems skirti kad ir minimalią dalį biudžeto, įgalinti juos įgyvendinti jiems svarbią idėją“, – kalbėjo S. Barzdienė.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė viena iš darbo grupės atstovių, Tarybos narė Sandra Barzdienė, iš pradžių buvo ir nerimo, kad gyventojai gali nepateikti iniciatyvų arba jų gali būti labai nedaug.

„Visų pirma nudžiugino tai, kad iniciatyvos buvo pateiktos – tiek mieste, tiek kaime. Šioks toks liūdesys, kad mieste aktyvumas, įsitraukimas buvo mažesnis, jei lygintume su kaimiškomis seniūnijomis. Tačiau smagu, kad konkursas įvyko, kad gyventojai palaikė, išrinko. Kitais metais toks konkursas vėl vyks, o mes tvarkos apraše įžvelgiame tobulintinų dalykų, pavyzdžiui, kalbant apie elektroninį balsavimą, kuris turėtų būti paprastesnis.

Šio konkurso prasmė – gyventojams suteikiamas įrankis patiems skirti kad ir minimalią dalį biudžeto, įgalinti gyventojus įgyvendinti jiems svarbią idėją“, – kalbėjo S. Barzdienė.

Panašios naujienos