Seimas priėmė socialdemokratų frakcijos atstovų pateiktą rezoliuciją dėl bazinių paslaugų specialiųjų poreikių vaikams švietimo įstaigose užtikrinimo.

Rezoliuciją palaikė 89 Seimo nariai, 7 balsavo prieš, 23 parlamentarai susilaikė.

Lietuva turi užtikrinti bazines švietimo pagalbos paslaugas. Tai ir mokinio padėjėjai, ir pagalbos mokiniui specialistų pareigybių įsteigimas, taip pat metodinės konsultacijos pagalbos stiprinimas, neformaliojo vaikų švietimo prieinamumo didinimas. Tai atlikę sudarysime tinkamas sąlygas ugdymo proceso kokybei gerinti, be to, įgyvendinsime Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas – teigia LSDP frakcijos LR Seimo narys T. Bičiūnas.

Rezoliucijoje nurodoma, kad bendrojo ugdymo mokyklose jau dabar trūksta apie 1 tūkst. 640 švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų, tuo metu lėšos kitų metų biudžete tam nenumatytos.
Anot rezoliucijos, 2021 metais bazinėms švietimo pagalbos paslaugoms vaikams bendrojo ugdymo mokyklose įgyvendinti reikalingi 28,8 mln. eurų. Seimas pademonstravo beveik vieningą nuomonę, jog aukščiau nurodytos lėšos turi būti skirtos švietimo pagalbos paslaugoms užtikrinti. Be to, 2020 11 24 Seimo narys Tomas Bičiūnas kartu su profesore Vilija Targamadze pateikė pasiūlymą dėl Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-5302.

„Nenumačius reikalingos sumos valstybės biudžete, nemaža dalis specialiųjų poreikių vaikų jau šiandien lieka be bazinių paslaugų teikimo“, – sakoma priimtame dokumente.

Vyriausybė rezoliucijoje raginama kiekvienoje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, bendrojo ugdymo mokykloje, profesinio mokymo įstaigoje suteikti mokiniams privalomą bazinį švietimo pagalbos paketą ir kitų metų biudžete rasti reikiamų lėšų.

Taip pat prašoma numatyti lėšų didinimą ir kryptingai didinti švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų darbo užmokestį, užtikrinti tinkamas profesinio tobulėjimo sąlygas, numatyti jų rengimą.

„Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose šiuo metu yra ypatingai sudėtinga dirbti, nes trūksta švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų. Nukenčia ugdymosi ir mokymosi procesas, kiti vaikai, mokytojai, o tėvai sunerimę. Problema nesprendžiama ir gilėja. Kasmet tam turi būti skiriamos reikiamos lėšos“, – teigia V. Targamadzė.

Rezoliuciją dėl bazinių paslaugų specialiųjų poreikių vaikams užtikrinimo inicijavo opozicinės socialdemokratų frakcijos nariai Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Orinta Leiputė ir Vilija Targamadzė.

LSDP komunikacijos skyrius

Užs. Nr. 140

Panašios naujienos

One Response

  1. Birutė

    Niekas nesiginčija, kad reikalinga tokia rezoliucija, bet gal gerbiamas Seimo narys pasakytų ką daryti su vaikų nuotoliniu ugdymu. Ypač septintokų, o ir kitų klasių. Žinokit vaikams tas nuotolinis yra kažkas baisaus. Gal mokytoja ir išaiškina dalyką, bet pamatysit kaip kris grynai į duobę mokinių mokymosi rezultatai. Paskui dejuosime kaip blogai dvyliktokai išlaikė egzaminus. Vaikams bus didžiulės spragos! Ar apie tai kas pagalvoja?

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.