Rytis Pryvalovas

Pavasarį visame pasaulyje minima Tarptautinė šokio diena neaplenkė ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos – gegužės 5-osios, penktadienio, vakarą gimnazistai alsavo šokio ritmu.

Šventės metu žiūrovų dėmesį traukė gimnazistų pasirodymai, kurių Šviesiosios gimnazijos moksleiviai parengė net 15-ika. Scenos šviesos krypo į šokėjus, kurie susirinkusiems smalsuoliams leido dar kartą įsitikinti, kokią gausybę atšakų, rūšių ir stilių turi šokis. Moksleiviai stebino tiek moderniais, tiek Lotynų Amerikos šokio judesiais.

„Be šių gimnazistų tikrai nieko neįvyktų, tai yra jų užsidegimas, jų noras“, – šokio entuziastų pastangas įvertino idėjos autorė ir šokio mokytoja Daiva Naujokienė. O renginio žiūrovus iš sėdimų vietų kėlė ne tik lengvai užkrečiamas šokio ritmas, bet ir salsos žingsnelių mokęs buvęs gimnazistas Jonas.

Išblėsusią tradiciją atgaivino gimnazistų meilė šokiui

Šventės idėjos autorė, šokio mokytoja D. Naujokienė pasakojo, kad Tarptautinės šokio dienos minėjimas Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje – ilgai besitęsianti tradicija. „Tik tiek, kad keitėsi šventės formatas. Pirma idėja buvo šokio maratonas, kurio metu šokėjai varžydavosi, kas ilgiau iššoks. Tačiau prasidėjus karantinui ta tradicija išblėso ir prireikė šiek tiek laiko, kol gimė nauja idėja,“ – teigė pašnekovė.

Pasak D. Naujokienės, tai įvyko tada, kai gimnazijoje atsirado žmonių, mylinčių šokį ir noriai prisidedančių prie kūrybinio proceso: „Gimnazistai turi savo minčių ir pasiūlymų, patys kuria savo šokių scenarijus, ieško muzikos. Iš tų kūrybinių ieškojimų ir bendro darbo gimė idėja, kad tarsi reikia švęsti patį šokį.“

Šokio pamokos gimnazijoje – laikas kūrybai ir naujoms pažintims

„Moksleiviams šokis yra labai svarbus. Tie, kurie pasirenka šokio pamokas, laiko jas laisvalaikio forma. Be to, šokis turi ne tik fizinės naudos, bet ir lavina meninę išraišką – tai yra neaprėpiami kūrybos klodai,“ – pasakojo D. Naujokienė.

 Šokio pamokų nauda dalinosi ir gimnazistė Aistė: „Šokis yra pati geriausia galimybė išreikšti save ir parodyti, kiek skirtingų pusių turiu: galiu būti lyriška, bet taip pat galiu būti ir žaisminga. Šokis, ypač pradėjus šokti gimnazijoje, padėjo užmegzti daug naujų draugysčių, kurios, manau, truks ilgai. Labai svarbu ir tai, kad mokykloje esame įsprausti į tam tikrus rėmus, o šokyje, apskritai judesyje, –  išlaisvėjame.“

Teigiamai renginį įvertino ir pagrindiniai jo stebėtojai – šokėjų bendraamžiai. Kalbinti jaunuoliai teigė, kad džiaugiasi matydami scenoje šokančius savo klasiokus ir draugus.