Kėdainių Šviesiosios gimnazijos kiemelyje pastarąsias kelias savaites stovėjo net šešis metrus siekiantys pastoliai, kurių viršuje darbavosi garsi vitražistė, menininkė Rasa Grybaitė. Vieno žymiausių Lietuvos skulptorių, Vinco Grybo anūkė praėjusį penktadienį baigė savo įspūdingą tapybos darbą, kuris nuo šiol puoš šios švietimo įstaigos vidinį kiemelį.

Darbo iššūkiai

Kėdainių rajono savivaldybės atstovas Viačeslavas Čerenkovas dėkojo Rasai Grybaitei už puikų ir kruopštų darbą.

„Dirbti tokiame aukštyje ir dideliame karštyje (didžiąją laiko dalį tvyrojo ypač dideli karščiai, o palubėje jis buvo juntamas dar labiau), buvo nemažas iššūkis. Taip pat kiek trikdė ir mokinių judėjimas, nes paskutinės mokslo metų dienos yra gana įtemptos moksleiviams. Tikriausiai jiems ir mano pastoliai, užstoję kai kuriuos praėjimus, trukdė. Buvo ir tokių, kurie gyvai domėjosi, ką aš veikiu, koks tai bus tapybos darbas. Tačiau galutinis rezultatas mane džiugina. Tikiu, kad jis džiugina ir mokyklos bendruomenę, ir svečius“, – paskutinę darbo dieną, kuomet jau buvo galima pasigėrėti visiškai užbaigtu kūriniu, sakė menininkė.

Meno ir mokslo triumfas

R. Grybaitės tapybos darbas – tai Lietuvos kultūros instituto dovana Šviesiajai gimnazijai. Instituto darbuotojai, norėdami padovanoti penkioms šalies kultūros ir švietimo įstaigoms po meno kūrinį, pagalbos kreipėsi būtent į R. Grybaitę.

„Visų pirma į Kėdainius atvažiavau daryti vitražo. Tačiau šioje renesansinės architektūros erdvėje nuspręsta nenaudoti vitražo, kuris tiesiog žydėjo viduramžiais. Nuspręsta nedangstyti langų, o ant vienos iš sienų daryti tapybos darbą“, – pasakojo R. Grybaitė.

Piešinyje galima išvysti realaus žmogaus dydžio figūras: centrinėje dalyje stovi mokyklos įkūrėjas Jonušas Radvila, šalia pavaizduotas šios giminės herbas bei Šviesiosios gimnazijos pastato atvaizdas.

„Taip pat vaizduojamos meno ir mokslo mūzos, kurios sveikina gimnazijos įkūrėją bei mokyklos bendruomenę, kad jie turi tokią gražią švietimo įstaigą. Tai – meno ir mokslo triumfas“, – šypsojosi R. Grybaitė.

Padėkotų pats Radvila

Su pabaigtuvėmis menininkę atėjo pasveikinti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas. Jis vitražistei perdavė sveikinimo žodžius ir nuo Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos kultūros instituto kvietimu, į Šviesiąją gimnaziją atvyko ši menininkė ir sukūrė tokį nuostabų kūrinį. Žaviuosi šia moterimi, kaip ji puikiai dirbo net ir alinant karščiams. O tapybos darbas – tai aukštos meninės kokybės. Tai – didelė dovana mūsų miestui, o jei Radvila būtų gyvas, jis tikrai padėkotų R. Grybaitei už jos darbą“, – teigė V. Čerenkovas. Kartu jis išreiškė padėką įmonėms UAB „Frontera“ bei UAB „Apdaila“ už itin svarią pagalbą.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.