Ypatingoje vietoje – ir šventės kitokios, tarsi pakylėtos. Šventybrasčio kraštiečių šventę, kurią sekmadienį surengė bendruomenės centras, gaubė ypatinga nuotaika. Gal todėl, kad sekmadienis, o kaimo bažnyčioje ką tik iškilmingai atšvęsti atlaidai? Gal kad šventiniai sveikinimai skambėjo nekasdieniški, nuoširdūs? Ir tas visų pasibuvimas javų lauko pakraštyje, pro šalį dundant priekaboms su grūdais ir muzikantų būgnams, toks simboliškas…

Stiprūs ir atsakingi

Šventėje ypač įsiminė psichologės Jolantos Donskienės, Leonido Donskio fondo steigėjos ir vadovės, kvietimas įprasminti kasdienybę. „Šventybrasčio bendruomenė labai stipri, mokanti būti atsakinga už savo kraštą, norinti čia gyventi ir kurti. Sugebėjome susivienyti ir atsilaikyti prieš tą negandą, kad neatsirastų mūsų pašonėje vėjo jėgainės“, – sveikindama kaimynus, kalbėjo gretimame Šetenių kaime gyvenanti J. Donskienė.

Isos slėnio draugijos, pasisakančios už natūralaus kraštovaizdžio išsaugojimą ir skatinančios kultūrinę veiklą šiame krašte, narė pabrėžė Šventybrasčio išskirtinumą: „Šventybrastis yra ypatingas, tai vieta, turinti daug prasmės, istorinį slėnį, ąžuolus, paminklus, bažnyčią… čia visko tiek daug. Pro Šventybrastį, kaip žinote, eina piligrimų kelias (unikali XV a. Kauno-Rygos kelio atkarpa – red. past.), kuriuo keliauja vis daugiau žmonių.

Piligrimų kelias eina per visą Lietuvą, daugelis įvardina, kad pati gražiausia atkarpa yra nuo Paberžės iki Kėdainių. Būtų labai malonu, kad prisijungtumėte ir jūs, suteiktumėte nakvynę, pasidalintumėte savo gyvenimo istorijomis ir išgirstumėte jų istorijas. Žmonės dabar renkasi keliones po Lietuvą. Išdalinta pora tūkstančių piligrimų pasų, tiek žmonių praėjo šiuo keliu. Ieškosime galimybės, gal atsiras daugiau tarp jūsų žmonių, norinčių priimti piligrimus ir įprasminti savo kasdienybę.“

Sulaukta daug svečių

Į šventę susirinko daug esamų ir buvusių šio kaimo gyventojų, svečių. Dieną Šventybrasčio Kristaus atsimainymo bažnyčioje vyko iškilmingi Kristaus Atsimainymo atlaidai, po kurių žmonės rinkosi prie bendruomenės centro pastato.

Šventę garsiu pasveikinimu pradėjo Kėdainių baikeriai, jų kolonos priekyje plazdėjo Šventybrasčio bendruomenės vėliava su šio kaimo simboliu – ąžuolais. Pasveikinti ir pasidalyti linkėjimais kilo Šventybrasčio bendruomenės centro pirmininkė Vida Pliauskienė, Kėdainių dekanas, kun. Norbertas Martinkus, Šventybrasčio medžiotojų klubo pirmininkas Antanas Karosas, bendruomenės nariai, viešnios Loreta Steponavičienė,  tradicinių amatų meistrė, ir Vaida Krasauskienė, pedagogė. Šventėje dalyvavo Isos slėnio draugijos narės Vilma Živatkauskienė ir Jolanta Donskienė.

Bendruomenė atsinaujina

Medžiotojai vaišino ant laužo išvirta sriuba, visus linksmino kapela „Nešpėtni bernai“. Renginyje padėkota savo namų aplinką gražiai tvarkantiems gyventojams Vilei ir Jonui Keruliams, Irenai Petrulaitienei, Valentinai ir Juozui Adomaičiams, Živilei ir Jonui Sabaičiams, Svetlanai ir Jurijui Filonovams, seniūnaitei Rasai Kisielienei ir jos vyrui Rolandui.

Šventybrasčio bendruomenė džiaugiasi, kad lapkričio mėnesį bus baigtas bendruomenės centro atnaujinimas, jame bus įrengta virtuvė, tualetas, įrengtas vandentiekis, nuotekų sistema, šildymo sistema oras-oras. Bendruomenė kasmet žengia pirmyn, gražina aplinką, garsina savo kraštą ir sulaukia vis daugiau apsilankančių svečių.

Panašios naujienos