Sudegti savo gimtojoje sodyboje, kur kartu su tėvais, broliais ir seserimi augo nuo vaikystės. Tokia šiurpi lemtis ištiko 49 metų Antaną Č. Mirusysis – pirmoji šiais metais gaisro auka Kėdainių rajone.

Baltas kryžius turėjo saugoti nuo nelaimių, deja šioje sodyboje savo lemtį pasitiko jau septintoji auka.

Baltas kryžius turėjo saugoti nuo nelaimių, deja šioje sodyboje savo lemtį pasitiko jau septintoji auka.

Naktį iš pirmadienio į antradienį Bendruoju pagalbos centro telefonu gautas pranešimas, kad dega medinė gyvenama sodyba Jankūnų kaime (Pernaravos sen.). Atvykus ugniagesiams gelbėtojams medinis namas jau degė atvira liepsna. Gaisrą gesino keturios autocisternos, viena iš jų į pagalbą atvyko iš Raseinių rajono.

Atvykus gelbėtojams, prie pat namo, pasislėpęs po traktoriaus priekaba, buvo rastas septyniasdešimtmetis senolis V. M. Jis buvo sąmoningas, tačiau stipriai apdegęs veidą ir kūną. Vyriškis buvo perduotas Greitosios pagalbos medikams ir išvežtas į Kėdainių ligoninės priimamąjį skyrių, vėliau, antradienį, pervežtas į Kauno klinikas.

Tik užgesinus liepsnas ir pradėjus kasti pelenus, buvo rastas vyro lavonas.

„Pasirodo, tai buvo mano brolis Antanas. Jis čia, šioje mūsų tėvų sodyboje, kurioje mes užaugome, pastaruoju metu ir gyveno. Iš pradžių galvojome, kad jis išsigando liepsnų ir pabėgo. Deja, radome jį čia, name, gulintį ant nugaros. Gal miegojo…“, – kitą dieną po nelaimės kalbėjo veliono brolis Jonas Č.

Gaisravietėje sutikti Jono sugyventinė Violeta ir pagalbininkas Deivydas tvarkė nuodėguliais virtusį namą, tačiau abu pripažino, kad namą vienareikšmiškai reikia tik nugriauti. O dar visai neseniai, prieš pat gaisrą, buvo kurti planai pastatą suremontuoti, aptvarkyti.

„Va, ir senus langus žadėjome keisti, jau buvome nusipirkę“, – rankomis skėstelėjo Jonas Č.

Vis dėlto, kaip pripažino pašnekovai, velionis Antanas nebuvo „dovanėlė“ – vyras buvo mėgėjas išgerti, be to, buvo pripažintas turintis psichinę ligą, todėl turėjo pirmą neįgalumą grupę, kas mėnesį gaudavo po tūkstantį litų (skaičiuojant buvusia valiuta).

Namas sudegė visiškai, jį telieka tik nugriauti.

Namas sudegė visiškai, jį telieka tik nugriauti.

„Net neabejoju, kad didžiausias gaisro kaltininkas buvo alkoholis. Gerdavo jis kiekvieną dieną, o kartu su nukentėjusiu senuku dar ir pastoviai rūkydavo. Nedirbo jokio darbo. Jis sakydavo – o kam man dirbti, jei aš gaunu kas mėnesį po tūkstantį litų. Jam tuos pinigus net į namus atnešdavo“, – kalbėjo Violeta. Kartu moteris atskleidė ir dar tamsesnių vyro praeities šešėlių – jis kelis kartus sėdėjo kalėjime, esą galėjo būti kaltas net dėl trijų žmonių mirties…

Nukentėjusysis septyniasdešimtmetis senelis gyveno kartu ir buvo globojamas Antano, tačiau pastarasis nevengdavo pakelti rankos prieš žymiai vyresnį vyrą.

Sodyboje ugnies nepaliestas stovi balta spalva dažytas kryžius – jį prieš keliasdešimt metų čia pastatęs Jono ir Antano tėvas.

„Ši vieta kažkokia nelaiminga. Šioje sodyboje tai – jau septintoji auka“, – žiūrėdama į sudegusį namą sakė Violeta.

Negalutiniais duomenimis, gaisro priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.