Pirmą kartą Kėdainių rajone surengtas „Metų žemdirbio“ konkursas. Žemdirbių šventė, kurios metu paaiškėjo konkurso rezultatai, surengta Krakių kultūros centre.

Iš seniūnijų vertinimo komisijų pasiūlytų pretendentų, atitinkančių pagrindinius konkurso vertinimo kriterijus, komisija nutarė, kad nugalėtojo vardo labiausiai vertas Sigitos ir Nerijaus Žilinskų ūkis. Jie Kunionių kaime, Josvainių seniūnijoje, augina braškes, šilauoges, bambukus ir arbūzus.

Sigitos ir Nerijaus Žilinskų išauginti bambukai, kaip dekoratyviniai augalai, papuošia namų kiemus Pietų Europos šalyse: Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir pietinėje Vokietijos dalyje. Ūkininkai yra sukaupę nemažai žinių bei patirties, perpratę bambukų auginimo niuansus, taip pat įrengė automatinę laistymo sistemą šiltnamiuose, kur ankstyvą pavasarį skina pirmąsias braškes. Šeima puoselėja aplinką, ūkyje tvarkingai rūšiuoja atliekas bei kompostuoja žalienas, šiltnamių šildymui naudoja grūdų atliekas vietoj iškastinio ar kito kuro.

Ūkininkai plėtoja trumpąją maisto grandinę „nuo lauko iki stalo“, taip pat aktyviai dalyvauja Kunionių ir Kampų II-jų bendruomenių veiklose, renginiuose, padeda tvarkant aplinką bei kitus darbus. Metų žemdirbiui skirta 1 000 eurų premija.

Komisija nusprendė paskatinti ir dar kelis pretendentus – Labūnavos žemės ūkio bendrovę, ūkininką Šarūną Šiušę. Padėkos raštai ir simbolinės dovanos įteiktos visiems konkurso pretendentams: ūkininkams Erlendai ir Laimučiui Turskiams, ūkininkui Aidanui Dumbinskui, ūkininkui Sauliui Dambrauskui, ūkininkei Donatai Staugienei, ūkininkui Antanui Bričkui, ūkininkui Rolandui Liutkevičiui.

Be „Metų žemdirbio“ konkurso nugalėtojų Krakėse pagerbti ir tradicinio Ūkininkų sąjungos organizuojamo konkurso „Metų ūkis“ pastarųjų trejų metų nugalėtojai.

Šiųmečiame „Metų ūkio“ konkurse dalyvavo trys augalininkystės ūkiai.

Pirmoji vieta teko Kižauskų ūkiui iš Dotnuvos seniūnijos, antroji – Viktoro Ragaišio ūkiui iš Šėtos seniūnijos, o trečioji vieta aiteko Bivilių ūkiui iš Kėdainių miesto seniūnijos.

Šventės metu apdovanoti ir 2021 metų bei  2020 metų geriausi ūkiai.

„Metų ūkis 2021“ nugalėtojai: Vilmanto Galinio ir jo sūnaus Valentino ūkis, esantis Vilainių sen.

(pirmoji vieta), Jūratės ir Pauliaus Bieliauskų ūkis iš Pelėdnagių sen. (antroji vieta), Arnesto Stačkūno ūkis, esantis Krakių sen. (trečioji vieta).

„Metų ūkis 2020“ nugalėtojai: Kęstučio ir sūnų Arno bei Manto ir Vaivos Župerkų ūkis, esantis Surviliškio sen. (pirmoji vieta), Rimvydo Rasčiausko ir sūnaus Vaidoto ūkis iš Josvainių sen. (antroji vieta), Antano Bričkaus, sūnaus Antano ir dukrų Sandros ir Laimutės ūkis iš Pernaravos sen. (trečioji vieta).

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.