Sausio 12 dieną, sekmadienį, jau 42-ąjį kartą Kėdainiuose surengtos tradicinio respublikinio naujamečio bėgimo ir sportinio ėjimo „Kėdainiai 2020“ bei Lietuvos bėgimo taurės I-ojo etapo varžybos. Šis renginys taip pat skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti.


Žuvusiųjų už šalies laisvę 1991 m. sausio 13-ąją atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

Į Kėdainius susirinko daugiau kaip trys šimtai sportininkų iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Jonavos, Pakruojo, Naujosios Akmenės, Šilutės, Vilkaviškio, Šakių, Raseinių bei daugelio kitų šalies vietovių. Žinoma, savo mieste varžėsi ir nemažai bėgikų iš Kėdainių.

Pasak rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo Gedimino Misiaus, keitėsi varžybų trasos ir užaugo naujos sportininkų kartos, tačiau šis renginys kasmet sukviečia bėgimo ir ėjimo entuaziastus, sveiko gyvenimo būdo propaguotojus naujus metus pradėti Kėdainiuose.


Lydėjo mamos ir tėčiai

Tradiciškai varžybos prasidėjo ir baigėsi prie Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos stadiono. Bėgikai ir ėjikai varžėsi dvejose distancijose – 5 ir 10 kilometrų.

5 km distanciją antrasis įveikė kėdainietis Jonas Stankevičius (centre). (Roko Lukoševičiaus nuotr.)

300 metrų bėgimo distancijoje mokyklos stadione savo pirmuosius žingsnius sporte galėjo išmėginti septynerių metų ir jaunesnio amžiaus vaikučiai. Greičiausiai šią trasą įveikė D. Mačernis, antrasis finišavo N. Senkus, trečiasis – P. Pranevičius.

Kai kuriuos šio amžiaus dalyvius trasoje lydėjo tėčiai ar mamos. Visi jaunieji varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Praėjus 15 min. 50 sek., finišavo pirmasis 5 km distancijos dalyvis Aivaras Čekanavičius iš Jonavos. Geriausiai iš kėdainiečių šioje distancijoje pasirodė Jonas Stankevičius, iškovojęs antrąją vietą.

Po 19 min. ir 48 sek. finišavo ir pirmoji 5 km distancijos moterų grupės nugalėtoja Ugnė Paurytė iš Panevėžio.

10 km distancijoje pirmąją vietą laimėjo vilnietis Egidijus Adomaitis, kurio laikas 31 min. 23 sek.

Moterų grupėje šioje distancijoje nepralenkiama buvo vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė, jos rezultatas – 38 min. 03 sek.

Gera nuotaika visada trykštantis varžybų „Kėdainiai“ vedėjas Vytautas Mikaitis į trąsa išbėgo su pačiais mažiausiais dalyviais. (Roko Lukoševičiaus nuotr.)

Sportiniame ėjime ėjikai varžėsi 4 amžiaus grupėse 5 km distancijoje. Daugiausiai apdovanotųjų ėjikų buvo mūsų kraštiečiai.

Jauniausio dalyvio prizas atiteko Marijonui Stankevičiui iš Kėdainių, gimusiam 2017 metais, vyriausiojo – Mindaugui Janušaičiui, kuriam – 76 metai.


Atgavo jėgas

Varžybų uždarymo ir apdovanojimo metu susirinkusius dalyvius sveikino savivaldybės administracijos atstovai, LSU Kėdainių „Aušros“ progimanzijos direktorė Lina Adomaitienė.

Dalyviai klausėsi tarptautinių akordeonistų konkurso laureto Povilo Neliupšio atliekamų kūrinių.

Atskirų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti pelnė taurėmis, medaliais. Jiems įteikti bendrovės „Daumantai LT“ ir asociacijos „Gėrnešys“ prizai. Visi vaišinosi gardžia koše, galėjo jėgas atgauti progimnazijos baseine.

Renginio organizatoriai, savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai nuoširdžiai dėkoja: LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos kolektyvui, Kėdainių rajono policijos komisariatui, Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Kėdainių 207 kuopos savanoriams, Kėdainių miesto seniūnijai, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui ir centro greitosios pagalbos medikams, UAB „Daumantai LT“, VšĮ „Bruneros“, Kėdainių sporto centro darbuotojams, asociacijai „Gėrnešys“, Krakių M. Katkaus gimnazijos ir sporto centro treneriui Robertui Kaseliui, Arnui Argustui, Povilui ir Ingridai Neliupšiams, Vytautui Mikačiui, Vladui Ivaškevičiui.

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.