VšĮ Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyr. slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė informavo, kad šventinis Joninių savaitgalis išsiskyrė gausesniu GMP skyriaus iškvietimų skaičiumi.

greitoji joninesKai įprastomis dienomis sulaukiama apie 40 pagalbos skambučių per parą, tai ilgojo savaitgalio dienomis buvo gauta maždaug po 50 iškvietimų. Tačiau padidėjęs iškvietimų skaičius šventinėmis dienomis ir ypač karštomis vasaros dienomis, medikų jau nebestebina.

Pagrindiniai iškvietimai buvo dėl širdies negalavimų, perkaitimo, ištikto saulės smūgio. Dažniau kvietė vyresnio amžiaus žmonės, kurie po dienos karščių, vakarais grįžę į namus pasijusdavo blogai. Nors buvo iškvietimų ir viešoje vietoje. Per savaitgalio dienas daugiau buvo vykstama į užmiestį, ypač prie vandens telkinių.

Būta ir nelaimingų atsitikimų, kuomet žmonės, besimėgaudami vasaros teikiamais malonumais prie vandens telkinių – prie Šušvės, Ąžytėnų kaime bei Akademijoje, prie užtvankos, Ežero g., šoko į vandenį ir nėrė, kur patyrė galvos traumas, kas iš tiesų yra labai pavojinga. Nesėkmingi ,,nardytojai“ buvo pristatyti į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių.

Gavus pranešimą apie prie Vilainiuose esančio tvenkinio skęstantį žmogų, laimei, atvykus Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikams, maždaug 50-ties metų moteris jau buvo atgavusi sąmonę. Buvusiųjų šalia artimųjų dėka, skęstanti moteris buvo išgelbėta. Ne visada nors ir laiku atvykusi Greitosios medicinos pagalba gali suspėti atgaivinti skęstantįjį. Ir šiuo atveju išgelbėta moteris buvo atvežta į Priėmimo skyrių.

Per karščius rajono gyventojams nedavė ramybės ir netgi žalojo jų sveikatą bitės. Vienas iškvietimas buvęs prie namų, kitas – prie vandens telkinio. Pasak J. Vaišvilienės, jei žmogus yra alergiškas bitės įkandimui, labai greitai gali išsivystyti anafilaksinis šokas, kuris gresia mirtimi. Tokių atvejų medikų praktikoje yra buvę. Pirmas vaistas, tiksliau priešnuodis, įgėlus bitei yra adrenalinas. Vaistinėje jau galima įsigyti švirkštų su adrenalinu, kuriuos alergiški bitėms žmonės turi nešiotis su savimi ir esant reikalui, nedelsiant susileisti. Tokiu atveju ne visuomet atvykę medikai gali suspėti išgelbėti žmogaus gyvybės.

GMP skyriaus vyr. slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė ypač pabrėžė, kad daugelio nelaimingų atsitikimų priežastis dažnai būna nesaikingai vartojamas alkoholis, todėl rajono gyventojus įspėjo, jog vasaros pramogos, ypač alinant karščiams, ir alkoholio vartojimas – nesuderinamas.

Asta Raicevičienė, VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.