Valstybinės šventės – Vasario 16-osios – proga puošiasi ir pavieniai gyventojai, ir įvairios įstaigos. Kėdainių areną apjuosė viena ilgiausių rajone tautinė vėliava, o lopšelio-darželio „Puriena“ langus papuošė trispalviai karpiniai.

Sporto centras ir toliau tęsia gražią tradiciją – Valstybės atkūrimo dienai papuošti areną didžiule trispalve. Jos ilgis – net 125 metrai. Nors pakabinti, o vėliau ir nukabinti tokio dydžio vėliavą užtrunka kone visą dieną, tradicijos nežadama atsisakyti, atvirkščiai – yra planų dar pailginti vėliavą, kad ši apjuostų visą areną. Tam iš viso reikėtų net 215 metrų ilgio trispalvės.

Pasipuošusioje arenoje vasario 16 d. 15 val. vyks šventinis minėjimas, kuriame kėdainiečių laukia Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“, solistų E. Seiliaus ir K. Zmailaitės koncertas, taip pat bus įrengta instaliacija „Lietuvos valstybingumo simboliai“. Renginys nemokamas, reikia dėvėti respiratorius.

Karpiniai languose patraukia dėmesį

Lopšelio-darželio „Puriena“ langai iš tolo šviečia tautinės vėliavos spalvų karpiniais. Įstaigos vadovė Birutė Naruševičienė pasakojo, kad papuošti langus trispalvėmis širdelėmis ir paukšteliais buvo mokytojos metodininkės Evelinos Rajunčienės sumanymas, o šią idėją padėjo įgyvendinti visi pedagogai kartu su ugdytiniais.

„Visada paminime Lietuvai svarbias datas. Sausio 13-ąją languose buvome įžiebę žvakutes, po to langus papuošėme karpiniais, kuriais tiek mūsų bendruomenė, tiek praeiviai galės grožėtis iki pat Kovo 11-osios. Tokiu būdu apjungsime tris svarbias tautos šventes.

„Purienos“ langus papuošę trispalviai karpiniai bendruomenę džiugins iki Kovo 11-osios. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Vaikų patriotiškumą reikia ugdyti nuo mažens. Pastebime, kad vaikai yra išprusę. Net keturmečiai jau kalba apie Gedimino pilį, gintarą ir kitus panašius dalykus. Mūsų ugdytiniai piešia piešinius, dainuoja daineles apie Lietuvą, šoka tautinius šokius. Kūrybingi pedagogai stengiasi visapusiškai juos lavinti, papasakoti, parodyti, pamokyti.

Kol nebuvo pandemijos, per šventes rinkdavomės į salę, ateidavo ir tėveliai, o dabar minėjimai vyksta grupėse. Tėvai vaikų pasirodymus mato per tiesiogines transliacijas, taip pat siunčiame jiems daug nuotraukų. Visi laukia, kol baigsis ta pandemija ir viskas grįš į savo vėžes“, – kalbėjo šio lopšelio-darželio direktorė B. Naruševičienė.

Anūko iš darželio atėjęs pasiimti Stanislovas Mačiulis teigė pastebėjęs, kaip gražiai papuošti „Purienos“ langai, ir sakė, kad tokia aplinka sukuria šventinę nuotaiką.

„Šią įstaigą lankė visi mano vaikai ir anūkai. Labai gerai, kad yra kreipiamas dėmesys į tautiškumo ugdymą. Manau, kad reikia vaikus supažindinti su Lietuvos istorija ir kuo daugiau apie tai jiems pasakoti. Mano diedukas irgi buvo tos istorijos dalis – tarnavo Lietuvai, buvo savanoris, už tai apdovanotas dviem Vyčio kryžiais. Iki šiol turiu tuos raštus su prezidento A. Smetonos parašais“, – pasakojo kėdainietis.

Panašios naujienos