Gruodžio 1-ąją į Kėdainius suplūdo net 400 sveikuolių iš keturiolikos šalies savivaldybių. Keturiose mūsų miesto mokyklose vyko respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II-asis etapas, kuriame puikiai sekėsi mūsų kraštiečiams.

Sveikos gyvensenos principus skleidžiančiame konkurse dalyvauja darželinukai, mokiniai, jų mokytojai bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.

Pirmojo, savivaldybėse vykusio, turo nugalėtojai šįkart savo žinias ir judrumą išbandė zoniniame etape. Jį sudarė dvi dalys – teorinė ir judrioji. Atlikti žinių, loginio mąstymo ir kūrybiškumo reikalaujančias užduotis bei įveikti estafetes puikiai sekėsi ir mūsų rajono atstovams. Jie iškovojo net keturias prizines vietas – po vieną kiekvienoje amžiaus grupėje.

Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ komanda savo amžiaus grupėje užėmė antrąją vietą. Tarp 5-6 klasių antra buvo ir Akademijos gimnazijos komanda. 7-8 klasių grupėje nugalėtojų taurę iškovojo ir medaliais pasipuošė Kėdainių „Ryto“ progimnazijos komanda, pirmą vietą tarp 9-11 klasių mokinių iškovojo ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija. „Buvo labai sudėtinga, jaudinomės, bet mums pavyko. Daug ruošėmės ne tik su mokytojais, sveikatos priežiūros specialiste, bet ir namuose, daug skaitėme, ieškojome informacijos internete. Po tokio renginio galiu pasakyti – viskas, ko išmokome, yra labai naudinga“, – įspūdžiais pasidalino „Atžalyno“ gimnazijos komandos narė Aistė Kuliešaitė.

Akademijos gimnazijos komandos narė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Butkienė taip pat sakė, kad džiaugiasi šiuo konkursu, nes jis paskatino įsiminti daug reikalingos informacijos, kuri pravers saugant sveikatą ir net gelbstint gyvybes. „Pavyzdžiui, labai naudinga buvo pasikartoti žmogaus gaivinimo taisykles“, – teigė specialistė.

„Tai ir sėkmė, ir didelio bei ilgo pasiruošimo, bendro mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų darbo rezultatas, – apibendrindama konkursą, sakė Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė. – Konkurso užduotys buvo loginės, reikalavo gebėjimo greitai orientuotis, susikaupti. Na, o po atokvėpio šių komandų laukia pasirengimas kitam iššūkiui – jos kitų metų balandžio mėnesį atstovaus mūsų rajoną baigiamajame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etape.“

Sveikindama į apdovanojimų ceremoniją Kėdainių arenoje susirinkusius konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II-ojo etapo dalyvius, rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė pabrėžė, kad visi konkurso dalyviai yra nugalėtojai, nes žino, kaip rūpintis savo ir kitų sveikata.

Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų galimybes dirbti komandoje. „Tai viena gražiausių ir efektyviausių priemonių, sujungianti dvi sistemas – švietimo ir sveikatos. Labai gerai, kad apie poreikį šviesti vaikus supranta ugdytojai, pedagogai, sveikatos priežiūros specialistai. Šis konkursas – didžiulis informacijos šaltinis ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, patiems mokytojams. Mano nuomone, vaikai įgyja labai rimtą pagrindą, kaip jiems elgtis toliau, kad būtų sveiki“, – sakė konkurse apsilankęs Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas.

Konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir savivaldybės.

Daugiau akimirkų – fotogalerijoje.

[tribulant_slideshow gallery_id=“325″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.