Praėjusiais metais iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto dviems sveikatos priežiūros įstaigoms – Kėdainių ligoninei ir Pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) buvo skirta 600 tūkstančių eurų. Todėl su šių įstaigų vadovais susitikę Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei vicemerė Olga Urbonienė apžiūrėjo, kaip įstaigos įsisavino skirtas lėšas, aptarė tolimesnius numatomus darbus.

Yra kuo pasidžiaugti

Praėjusiais metais iš savivaldybės biudžeto dantų gydymo skyriaus bei laboratorijos korpuso langų pakeitimo darbams buvo skirta 90 tūkst. eurų. Už šias lėšas buvo pakeisti 84 langai.

Dar 200 tūkst. eurų buvo skirta Kėdainių ligoninės naujo rentgeno aparato įsigijimui. Dar 15 tūkst. eurų iš biudžeto buvo pridėta kabineto įrengimo darbams. Naujasis aparatas paleistas ir aptarnauja gyventojus nuo vasario 1 dienos. Vos per kelias savaites jau padaryta apie 400 rentgeno nuotraukų.

Rajono meras Saulius Grinkevičius ir pavaduotoja Olga Urbonienė domėjosi, kaip dar būtų galima pagerinti tiek Kėdainių ligoninės, tiek Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) teikiamas paslaugas.

Beveik 300 tūkst. eurų skirta automobilių aikštelės įrengimui. 2017 metų pradžioje aikštelės įrengimui iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 220 tūkst. eurų, o rugsėjo mėnesį papildomai skirta dar 75 tūkst. eurų. Naujoji automobilių stovėjimo aikštelė talpina 175 automobilius, iš jų 16 vietų skirta neįgaliesiems. Atvykstančiųjų į gydymo įstaigas patogumui įrengti šeši suoliukai, šešios šiukšlių dėžės, taip pat ir dviračių stoginė.

„Šiandien apžiūrėjome paskutinį pirkinį – tai Kėdainių ligoninei priklausantį naują rentgeno aparatą, kuriam skirta 200 tūkst. eurų, taip pat kabineto pritaikymui – dar apie 15 tūkst. eurų. Visos lėšos skirtos iš rajono savivaldybės biudžeto, – teigė rajono meras S. Grinkevičius. – Rajono savivaldybė iš tiesų skyrė solidžią pinigų sumą, bet to reikia mums visiems, kad šios gydymo įstaigos atitiktų XXI amžiaus reikalavimus“.

Reikia įrengti daugiau patalpų

Rajono vadovai apsilankė ir Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje. Ligoninės vadovas parodė, jog šiuo metu šiame skyriuje esančios dvi palatos, kuriose po 4 lovas, akivaizdžiai yra per ankštos. O jeigu tarp pacientų, kuriam reikalinga skubioji medicinos pagalba yra neblaivus ar ne kaip „kvepiantis“ pacientas (o jei tokių yra net keli, negali jų guldyti tarp kitų pacientų). Todėl suprantama, jog būtent tokiems pacientams būtina atskira palata, kurią planuojama įrengti šalia esančiose patalpose, šiuo metu skirtose kitoms reikmėms. Planuojama pertvarkyti ir medicinos personalo kabinetą bei akušerinį priėmimo kabinetą.

„Akivaizdu, kad keturiems pacientams skirtos lovos mažose palatose nėra gerai. Esamą situaciją aptarėme su ligoninės direktoriumi S. Skauminu. Matome, kad galimybių yra, patalpų – taip pat, tačiau reikėtų pagalvoti, iš kur remontui rasti papildomų pinigų bei tartis su savivaldybės taryba, kad būtų skirta lėšų šiems darbams atlikti“, – apžiūrėjęs patalpas kalbėjo rajono meras S. Grinkevičius.

Gydymo įstaigų vadovai pasidžiaugė praėjusiais metais įrengta automobilių stovėjimo aikštele – atvykstantiems nebetenka sukti galvos, kur rasti vietos pasistatyti savo automobilį, laboratorinio-stomatologinio korpuso pakeistais langais, kuomet nebereikia šalti Dantų gydymo skyriuje dirbantiems odontologams bei atėjusiems pacientams, o laboratorijoje veikiančių medicininių prietaisų nebereikia papildomai šildyti, nes dabar jie veikia be trikdžių.

Kėdainių ligoninė planuoja ir veiklos plėtrą – šiais metais planuojama atidaryti gerontologinį kabinetą bei Skausmo kliniką.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.