Kadangi miestai, miesteliai ir miškai Lietuvoje per 7–erių metų „Darom“ egzistavimą tapo ne tik gražesni, bet ir švaresni, akcijos komanda šįmet iškėlė sau naują tikslą – valyti vandens telkinius. Šiųmetės aplinkos švarintojų akcijos šūkis „Vanduo – Lietuvos auksas“. 

Bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvas kiekvieną pavasarį sutvarko ne tik įmonės teritoriją, bet ir greta esančio senojo miesto parko dalį.

Bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvas kiekvieną pavasarį sutvarko ne tik įmonės teritoriją, bet ir greta esančio senojo miesto parko dalį.

Nors tvarkdariai puikiai darbavosi vandens telkinių pakrantėse, iš vandens traukdami butelius, padangas bei kitas užsigulėjusias atliekas, tvarkytojų bent jau Kėdainių krašte netrūko nei parkuose, nei pamiškėse, nei skveruose.

Ruslanas Linevas (kairėje) į talką sukvietė kaimynus iš J. Biliūno gatvės ir tvarkė Nevėžio bei Dotnuvėlės pakrantes.

Ruslanas Linevas (kairėje) į talką sukvietė kaimynus iš J. Biliūno gatvės ir tvarkė Nevėžio bei Dotnuvėlės pakrantes.

Ne pirmą kartą J. Biliūno gatvės gyventojus į tradicinę pavasarinę talką sukvietęs Ruslanas Linevas pastebėjo, kad šį pavasarį aplinka kiek švaresnė negu anksčiau: „Mes su kaimynais vis tvarkome Nevėžio ir Dotnuvėlės pakrantes. Seniau rasdavome krūvas šiukšlių, kurias palikdavo mūsų žvejai. Ne kartą su jais kalbėjau, kad tai, ką atsineša, privalo išsinešti. Smagu, jog pastabos suveikė ir dabar tuščių alaus butelių bei konservų dėžučių žvejų susibūrimų vietose randame gerokai mažiau. Tačiau poilsiautojai dar elgiasi netvarkingai – kur buvo, ten prišiukšlino. Gaila, kad žmonės nepagalvoja, jog po kurio laiko vėl teks sugrįžti į poilsio vietas ir jas visi nori rasti tvarkingas.“ J. Biliūno gatvės gyventojai akciją pavertė gražia kaimynų švente, mat kol vyrai tvarkė aplinką, moterys virė sriubą ir vėliau visi drauge pietaudami diskutavo apie Kėdainių aktualijas.

Į akciją kasmet geranoriškai įsijungia ir savivaldybės administracijos darbuotojai.

Į akciją kasmet geranoriškai įsijungia ir savivaldybės administracijos darbuotojai.

Gražiai į akciją įsijungė apie trisdešimt viename socialiniame tinkle susibūrusios grupės „Laisvi Kėdainiai“ aktyvistų. „Kėdainiai gyvena permainų nuotaikomis. Daugelis sąmoningų žmonių suvokia, kad nuolat privalu švarinti ne tik aplinką, kurioje gyveni, bet ir savo vidų, atsirinkti žmones, su kuriais bendrauji. Gyvenime būtina visapusiška švara ir tvarka. Smagu, kad judėjimas „Laisvi Kėdainiai“ nėra vien tušti žodžiai. Tegul ir nedaug, bet turime puikių aktyvistų, kuriems ne tas pats, kur ir kaip gyvename. Svarbiausia, kad dažnas veiklus vidutinės kartos žmogus jau galvoja ne tik apie savo gerovę, bet tai, kokį pavyzdį rodo ir kur link eiti skatina augančius vaikus. Didelės permainos prasideda nuo mažų darbų. Pakėlę šiukšlę nuo žemės, tampame šiek tiek geresni ir tikrai nebūsime tokie, kurie leis mėtyti ne tik fizines, bet ir moralines atliekas“, – sakė vienas „Laisvų Kėdainių“ aktyvistų Audrius.
Tradiciškai tvarkdariai neaplenkė ir senojo Kėdainių miesto parko. Jame triūsė ir greta įsikūrusios bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvas, ir kelių partijų atstovai, ir savivaldybės administracijos darbuotojai. „Mes jau daugelį metų švariname parką. Būtų nešeimininkiška, jei tvarkytume tik savo kiemą, o dėmesio į tai, kas yra už tvoros nekreiptume. Į talką susirenka ne tik mūsų kolektyvas, bet ir darbuotojų artimieji, vaikai. Visi draugiškai sutvarkome dalį parko, kad visiems kėdainiečiams būtų smagiau jame poilsiauti“, – sakė bendrovės „Daumantai LT“ technikos direktorius Romanas Seliava.

Judėjimo „Laisvi Kėdainiai“ aktyvistai tvarkė Vaivorykštės tilto prieigas.

Judėjimo „Laisvi Kėdainiai“ aktyvistai tvarkė Vaivorykštės tilto prieigas.

Aštuntoji akcija „Darom“ neaplenkė nė vieno Kėdainių rajono miestelio bei kaimo. Vieni kraštiečiai viešąsias erdves tvarkė šeštadienį, kiti kiek anksčiau. Tvarkdariai tikisi, kad surinktos atliekos į sąvartyną bus išvežtos laiku ir jų darbas nenueis perniek. Kiek iš viso Kėdainių rajono gyventojų prisijungė prie akcijos ir kiek jie surinko atliekų, paaiškės savaitės viduryje.

[tribulant_slideshow gallery_id=”85″]

Panašios naujienos