Jau rytoj, balandžio 15 dieną 2019 metais gautas pajamas deklaruoti galės pradėti individualią veiklą vykdantys gyventojai, o visi gyventojai tai galės padaryti nuo balandžio 22 dienos.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiais metais pajamų deklaravimas vyks dviem etapais. Nuo balandžio 15 d., gyventojų pajamų deklaraciją Elektorinio deklaravimo sistemoje (EDS) galės pateikti gyventojai vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205.000 gyventojų).

Po savaitės, balandžio 22 d., deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

„Pirmiausiai deklaruoti pajamas galės tie gyventojai, kurie šiuo metu vykdo individualią veiklą, nes jiems pajamų deklaraciją privaloma pateikti norint gauti socialinio draudimo išmokas nedarbingumo atveju“, – sako Stasė Aliukonytė- Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.

VMI primena, jog šiemet gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeltas į liepos 1 d., deklaracijoms pateikti bus daugiau laiko, o permokų grąžinimo terminas nesikeičia – jos, kaip ir kasmet, turės būti grąžintos laiku, iki liepos 31 d.

Dėl COVID-19, visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. VMI paskelbė papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms, pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.