Kraštiečiai Veronika Bronislava ir Timofejus Dudčiakai praėjusį penktadienį istorinėje Kėdainių rotušėje paminėjo savo auksinių vestuvių jubiliejų. Vaikų, anūkų ir proanūkių apsuptyje, pora, praėjus lygiai penkiasdešimčiai metų, atnaujino savo vestuvių įžadus.


„Svarbiausia – meilė ir pagarba bei pasitikėjimas vienas kitu. Toks mūsų ilgo ir laimingo šeimyninio gyvenimo kartu laimės receptas“, – šypsojosi sutuoktiniai.

Suviliojo… maistu

Pora susipažino Kėdainiuose, kariniame miestelyje. T. Dudčakas yra kilęs iš Ukrainos, tačiau Kėdainiuose atliko karinę tarnybą. Veronika Bronislava tuo metu irgi dirbo kariniame aerodrome – buvo virėja.

„Timofejui vis didesnę porciją maisto stengdavausi įdėti. Jis man krito į akį, tad specialiai taip darydavau. Suviliojau. Nors buvo tų berniukų, bet šis vaikinas, atvykęs iš pačių Karpatų, į širdį krito labiausiai“, – šyptelėjusi pažinties pradžią prisimena Veronika Bronislava.

Neilgai trukus pora pradėjo bendrauti artimiau ir sukūrė šeimą: 1969 metais rugsėjo 13-ąją. Nors šventė įvyko prieš penkis dešimtmečius, pora iki šiol ją gyvai prisimena.

„Oi, kiek daug jaunimo buvo, visi stovėjo su savo poromis. Tuokėmės ir Kėdainių civilinės metrikacijos skyriuje, ir Kėdainių šv. Jurgio bažnyčioje.
Lygiai po penkiasdešimties metų, tą pačią rugsėjo 13-ąją, Kėdainių rotušėje jie atnaujino savo įžadus. Vėliau ceremonija persikėlė į bažnyčią.


Vienas kitą labai saugojo ir prižiūrėjo

V. Bronislava prisipažino, kad per visą gyvenimą pora nesipyko – vaikus augino, dirbo: Timofejus buvo vairuotojas, o Veronika Bronislava – registratore elevatoriuje bei vėliau… suvirintoja! Ir nors moteris dirbo vyriškame kolektyve, dėl to pavydo scenų ar piktumų iš sutuoktinio pusės niekada nebuvo sulaukusi. „Nebuvo piktumų – mes vienas kitą žiūrėjom, „dabojom“.

Taip ir pragyvenom vienas kitam padėdami“, – šyptelėjo V. B. Dudčak. Jos sutuoktinis paantrino žmonai sakydamas, kad tie penkiasdešimt metų praėjo kaip viena diena. „Gyvenom labai puikiai, vienas kitą prižiūrėjom, gal užtat tokie truputį…“, – nusijuokdamas parodo į savo pilvą vyras.

Būryje artimųjų visada smagu

Per savo santuokinį gyvenimą pora susilaukė 2 vaikų (sūnus ir dukra), 5 anūkų ir 5 proanūkių. „Kaip būna linksma, kai suvažiuoja visi vaikai, anūkai, proanūkiai. Labai myliu visus juos, savo žentus, marčias irgi. Visi jie labai geri. Moterys, gimdykit kuo daugiau vaikų! Mes patys esame iš gausių šeimų – mano šeimoje buvo 16 vaikų, vyro – 9 broliai ir seserys. Nors vyro šeima gyvena Ukrainoje, dažnai ją lankydavom, kiekvienais metais lankydavom ir jo mamutę. Su likusiais Ukrainoje iki šiol gražiai bendraujam, palaikom ryšius“, – sakė moteris.


Mylėkite vienas kitą!

Poros patarimas jaunajai kartai labai paprastas. „Mylėkite vienas kitą. Jei susituokėt, labai mylėkite vienas kitą. Nežiūrėkite ir neklausykite, ką kalba kiti. Klausykite savo širdies, kuri jaučia, kad sutuoktinis tave myli, tavęs nori. Dabar jaunimas greitai supyksta, greit skiriasi. Nežinau, kokių vaistų čia reikia, kad to neliktų“, – sako V. B. Dudčak. Jai antrina vyras, linkėdamas, kad taip gražiai ir darniai pragyventų kuo daugiau šeimų. „Lietuvoje tada būtų pažanga, visi šioje šalyje būtų laimingi“, – šyptelėjo vyras.

Šiais metais tai jau antroji auksinių vestuvių ceremonija Kėdainių rotušėje, kuomet jaunieji nusprendė atnaujinti savo santuokos įžadus. Pirmoji vyko vasario mėnesį, o rugsėjo mėnesio pabaigoje yra numatyta dar viena auksinių vestuvių ceremonija. Šiais metais viena pora istorinėje rotušėje nusprendė paminėti ir savo deimantinių vestuvių (šešiasdešimt bendrų santuokinių metų kartu) sukaktį.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.