Jau sparnuota tapusi frazė „Kėdainiams reikia vargonų!“ reiškia ir tai, kad šis didingas muzikos instrumentas reikalingas ne tik miesto kultūriniam gyvenimui. „Jei būčiau stebukladarys, kiekvienai šeimai nupirkčiau vargonus. Nes jie išvalo sielą“, – šiuos smuiko mokytojo Edvino Šablevičiaus žodžius, ištartus labdaros ir paramos akcijos „Kėdainiams reikia vargonų!“ koncerto kulminacijoje, Daugiakultūriame centre gausiai susirinkę kraštiečiai palydėjo karštais plojimais.

Sulaukė didelio palaikymo

Po 18 metų atgimusio Kėdainių kvarteto muzikantai prisipažino, kad šis vakaras jiems – šioks toks muzikinis iššūkis.

Praėjusio ketvirtadienio vakarą Daugiakultūriame centre vyko trečiasis šios akcijos, kurios metu renkamos lėšos muzikų ir muzikos mylėtojų svajonei – vargonams – įsigyti, koncertas. Šį muzikos instrumentų karaliumi tituluojamą instrumentą ketinama pastatyti Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje. Čia vyktų vargonų muzikos koncertai ir festivaliai, praturtinantys krašto kultūrinį gyvenimą.

Į šios idėjos įgyvendinimui skirtą koncertą susirinko kaip niekad daug kraštiečių. Tarp jų – Kėdainių muzikos mokyklos mokytojai, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro specialistai ir kiti muzikai neabejingi žmonės. Už bilietus surinktos lėšos bus skirtos vargonų įsigijimo akcijai.

Atgimė Kėdainių kvartetas

Kamerinės muzikos vakarą pradėjo Muzikos mokyklos Kamerinis trio: Aistė Bugaitė, Danielė Paužaitė ir Elzė Kaziukonytė. Koncertą tęsė po aštuoniolikos metų pertraukos susibūręs Kėdainių kvartetas:  fortepijonu skambino akcijos iniciatorius Robertas Lamsodis, smuiku griežė Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Edvinas Šablevičius, fleita grojo taip pat šios mokyklos mokytoja Julija Maksimec, altu griežė mokyklos metodininkė Giedrė Kaziukonienė.

Maloniu siurprizu klausytojams tapo ne tik Kėdainių kvarteto atgimimas, bet ir nuostabiu vokalu kraštiečius vėl žavėjusi atlikėja, Muzikos mokyklos mokytoja Gretė Jokubauskienė. „Praėjusiais metais, po vienuolikos metų pertraukos, su šeima grįžau į gimtuosius Kėdainius. Galėčiau save pavadinti pradedančiąja mokytoja – mokau vokalo, groti pianinu, tačiau ateityje nuveikti norėčiau dar daug, – aidint plojimams, šypsojosi atlikėja. – Labai pasiilgau koncertų, tad labai gerai jaučiuosi prisidėdama prie šios idėjos.“

Gimtam miestui – maloni pareiga

Koncertą vedė iš Kėdainių kilusi žurnalistė, laidų vedėja, garsi kulinarė Beata Nicholson, atskubėjusi tiesiai iš sostinės. „Be abejonės, šią idėją vertinu labai teigiamai, dėl jos čia ir esu. Kėdainiai tikrai turi kuo didžiuotis, puiku, kad atsirado vieta ir aplinkybės tokiai idėjai gimti. Džiaugiuosi, kad galiu prie jos prisidėti. Smagu šį vakarą matyti tiek daug čia susirinkusių žmonių. Tai rodo, kad jums visiems rūpi Kėdainiai, muzika ir kultūra. Malonu šį vakarą čia būti“, – sakė B. Nicholson.

Koncerto metu buvusi kraštietė ir pati ne kartą prisiminė Kėdainiuose praleistus metus, pamokas Muzikos mokykloje ir savo mokytojus.

Koncertai – kas mėnesį

„Susidomėjimas šia akcija labai didelis, žmonės noriai lankosi koncertuose, kurie vyksta kiekvieną mėnesį“, – kalbėjo ir idėjos autorius R. Lamsodis. Balandžio pabaigoje muzikantas planuoja pakviesti kraštiečius į koncertą, kuriame gros su fleitininku Vyteniu Gurskiu,  o gegužę – į Manto Jankavičiaus akustinį koncertą.

Koncertą Daugiakultūriame centre organizavo Kėdainių krašto muziejus ir Muzikos mokykla.

[tribulant_slideshow gallery_id="347"]

Panašios naujienos