Gegužės 4-oji Lietuvoje minima kaip Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – diena. Šią datą Kėdainių rajono ugniagesiai paminėjo visi kartu, susirinkę į šv. Juozapo bažnyčią. Prieš šv. Mišias Kėdainių dekanato dekanas, kunigas Norbertas Martinkus pašventino keturis naujai gautus ugniagesių tarnybinius automobilius.

Po mišių, dalis ugniagesių už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybą bei tarnybinių pareigų atlikimą buvo apdovanoti padėkomis bei papildomomis mokamomis atostogomis.

Apdovanoti aukščiausiai apdovanojimais

Tačiau du Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai minėjimo renginiuose Kėdainiuose dalyvauti negalėjo – tuo pačiu metu Vilniuje, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu ugniagesiams gelbėtojams: Edvinui Bacevičiui ir Remigijui Petrauskui buvo įteikti Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos apdovanojimai. Už pasiaukojamą darbą E. Bacevičiui buvo įteikta Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė. Šis apdovanojimas yra vienas aukščiausių ir garbingiausių apdovanojimų tarnyboje. R. Petrauskui įteiktas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas už nuopelnus gyventojų saugai.

Liepsnas gesino vienas

Ugniagesiai gelbėtojai ne vienerius metus visuomenės akyse yra pelnę bene didžiausią pasitikėjimą. Jis iki šiol nemąžta. Tad minėjime dalyvavęs Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas linkėjo kolegoms ir toliau būti vieningiems bei stipriems.

„Kolegoms palinkėčiau, kad kiekviena diena, kiekvienas gyvenimo etapas būtų saugus ir kad saugotume save ir vienas kitą. Mes esame tarsi šeima, vieninga komanda, linkiu, kad tokie liktume ir toliau“, – sakė viršininkas, šventės metu pagarsinęs ne vieną įvykį, kuomet ugniagesiai savo darbą atliko pasiaukojamai, nors tuo metu ir buvo sudėtingos sąlygos. Pavyzdžiui, savivaldybės tarnybos ugniagesys Arūnas Gustas pirmasis atvyko į Okainių miestelyje vykusį gaisrą, kurio metu užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Gaisrininkas pats vienas puolė gesinti liepsnų, kol sulaukė kolegų pastiprinimo.

Į darbą – kaip į šventę

Ugniagesio darbas yra sunkus ir pasiaukojamas, tačiau vyrai į tarnybą eina su džiaugsmu. „Nuotaikos pas mus visada yra geros, ne tik per šventes. Su nuotaika einame ir į darbą, – sakė Kėdainių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos laikinai vadovo pareigas einantis Vytautas Berankis. – Džiaugiamės ir naujai gautu gaisrinės automobiliu, kuris puikiai tarnauja, negenda.“

Paklausti, ko palinkėtų savo kolegoms, savivaldybės ugniagesiai pirmiausiai linki geros sveikatos ir stiprybės šiame sunkiame ir daug jėgų reikalaujančiame darbe.

Po šv. Mišių buvo apdovanoti ir mokinių piešinių konkurso, skirto šv. Florijono dienai paminėti, laureatai, kuriems įteiktos padėkos bei atminimo dovanėlės.

 

[tribulant_slideshow gallery_id="366"]

Panašios naujienos