Ar žinote, kad automobiliu neteisingai veždamiesi gyvūną galite gauti baudą? Pasirodo, taip. Tiesa, bauda nebūtų labai didelė, tačiau įvykus avarijai galite prarasti ar stipriai sužaloti savo mylimą augintinį.

Nekreipia dėmesio

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos valdybos pareigūnai pastebi, kad gyventojai dažnai apskritai neprisega savo augintinių.

„Tie asmenys, kurie vedasi savo augintinius į parodas, yra linkę juos vežtis transportavimo dėžėse, gabenti saugiai, nes tikrai rūpi augintinis. Kiti gyventojai gal tiesiog neatkreipia dėmesio, kaip svarbu augintinį taip pat gabenti prisegtą“, – sakė Kauno AVPK Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus specialistė Rasita Henriot.

Gali trukdyti

Pareigūnė pabrėžė, kad palaidas augintinis gali trukdyti vairuotojui – ir ant kelių užlipa, ir pro langą dairosi, ir po automobilio saloną bėgioja.

„Kelyje esame ne vieni, apstu kitų eismo dalyvių, todėl mums vairuotojams, budrumas ypač reikalingas, todėl nevežkite neprisegtų augintinių“, – sakė pareigūnė.

Gyvūnas turi būti saugiai pritvirtintas specialiais, specialiai jam pritaikytais saugos diržais ar būti transportuojamas specialiame, pritvirtintame narve. Naudojant šias priemones, greitai stabdant gyvūnas išlieka savo vietoje, nesukeliamas pavojaus kitiems keleiviams.

KET pažeidimas

Ar gyventojams, neteisingai, neprisegus vežantiems augintinius gresia baudos? Pareigūnai akcentuoja, kad pati bauda už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą nėra didelė, tačiau tuo pačiu primena, kad maksimali bauda kur kas skaudesnė nei paploninta piniginė.

„Sužalotas mylimas augintinis – manau, pati didžiausia bauda. Įsivaizduokime, kad automobilyje prie stiklo pasidėjote knygą ir ši, staigiai keičiant kryptį, smailiuoju galu sužalojo jus. Lygiai taip pat ir neprisegtas augintinis – krisdamas jis gali ne tik jus sužaloti, bet ir, žinoma, susižaloti pats. O tai, manau, mums, augintinių šeimininkams tikrai didesnė bauda nei piniginė“, – būti sąmoningais ir atsakingais dalyvaujant eisme ragina R. Henriot.

Kauno AVPK inf. ir nuotr.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.