Pasitinkant didžiąsias metų šventes Kėdainių rajono savivaldybėje įvyko tradicinis rajono vadovų susitikimas su krašto dvasininkais. Tai nebuvo vien dalykinis pokalbis apie besibaigiančius metus ir ateities planus. Susitikimo pabaigoje nuskambėjo bendra malda, kurios metu Romos katalikų, evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų kunigai bei rajono vadovai drauge meldėsi už mūsų krašto ir visos Lietuvos žmones.

Prie puodelio arbatos gausiai susirinkę mūsų krašto parapijų dvasininkai, rajono meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis aptarė besibaigiančius metus, šalies ir Kėdainių aktualijas, kalbėjo apie bendrystės ir pilietiškumo skatinimą, pasidalino ateities planais, palinkėjo gražių ir jaukių švenčių.

Aptarė nuveiktus ir ateities darbus

Aptariant praktinius klausimus, dvasininkai pabrėžė esantys dėkingi už rajono savivaldybės dėmesį religinėms bendruomenėms. Dvylikoje Kėdainių krašto bažnyčių ir koplyčių šiais metais įrengtos apsaugos priemonės nuo gamtos stichijų ir ilgapirščių. Priešgaisrinės apsaugos, žaibosaugos, apsauginės signalizacijos įrengimo darbams maldos namuose iš rajono savivaldybės biudžeto skirta 40 tūkstančių eurų, dar beveik 4,5 tūkstančio eurų pridėjo pačios parapijos. Lėšos skirtos pagal Kėdainių rajono bažnyčių rėmimo programą, kurią pirmą kartą įgyvendina savivaldybės administracija.

Beje, šiais metais ypatingą visuomenės susidomėjimą pajuto evangelikų reformatų ir evangelikų liuteronų bendruomenės. Pasak evangelikų reformatų Kėdainių ir Panevėžio parapijų administratoriaus, kunigo Raimondo Stankevičiaus, minint 500-ąsias Reformacijos metines, Kėdainiuose vyko daugybė renginių, tad metai buvo labai aktyvūs.

Šėtos Švenčiausiosios Trejybės parapijos klebonas, kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas pasidalino planais pastatyti koplytstulpį iš šio krašto kilusios žinomos katalikų veikėjos, tremtinės, į dvylika pasaulio kalbų išverstos Sibiro kalinių maldaknygės „Marija, gelbėki mus“ autorės Adelės Dirsytės atminimui.

Dvasininkams taip pat buvo pristatyta visuomeninė iniciatyva – padovanoti Kėdainiams vargonus, kurie, pavykus surinkti lėšų, būtų pastatyti koncertams ir festivaliams puikiai tinkančioje erdvėje – Evangelikų reformatų bažnyčioje.

Vilties ir tikėjimo

Susitikimo metu daug dėmesio skirta dvasiniams dalykams. Nemažai diskutuota apie blėstantį pozityvumą, pilietiškumo stoką visuomenėje. Meras S. Grinkevičius neslėpė, kad ši tema, su kuria susijusi ir jaunimo emigracija, jam – ypač jautri bei svarbi. „Esu optimistas, bet dėl viešojoje erdvėje vyraujančios neigiamos informacijos, sąmoningai taip pateikiamos, mano optimizmas po truputį blėsta, – prisipažino jis. – Lietuvoje dabar blogas tonas sakyti, kad gyvenimas gerėja, viskas piešiama tik juodomis spalvomis. Gal dvasininkai bažnyčiose galėtų apie tai kalbėti, suteikti vilties nusivylusiems, turėti aktyvią poziciją?“

Atsiliepdami dvasininkai pripažino, kad pažadinti bendrystės jausmą, iš kurio ir kyla noras veikti bendruomenės labui, yra didelis menas. Kėdainių dekanato dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas, kunigas Norbertas Martinkus teigė, kad Kėdainiai – veržlus ir perspektyvus miestas, tad reikia skatinti ne tik ekonomines jo galias, bet ir žmonių bendravimą.

„Per tuos metus pastebėjau, kad čia nemažai žmonių, kurie nori bendrystės – o tai yra gerai. Į perspektyvą žvelgiu optimistiškai. O pradėti kiekvienas žmogus turi nuo savęs, susitvarkyti su savimi. Tada ir pasaulis bus geras, malonus“, – kalbėjo dvasininkas.

Panašiomis mintimis dalinosi ir Kėdainių ir kitų miestų evangelikų liuteronų parapijų kunigas Arvydas Malinauskas: „Savo parapijiečiams visada sakau – jei esate čia, šioje žemėje, tai esate tam, kad Dievas veiktų per jus… Net būdami eiliniai žmonės galime prisidėti prie to, kad įvyktų stebuklas.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.