Daugelio mylėtam kapucinų vienuoliui Tėvui Stanislovui rugsėjo 29-ąją būtų sukakę 104-eri. Jo šalia mūsų nebėra jau 17 metų, tačiau šio garbaus dvasininko žmonės nepamiršo ir vis dar atvyksta į daugelį metų jo puoselėtą Paberžę. Čia jau devintus metus rengiamas ir muzikos festivalis, skirtas Tėvui Stanislovui atminti. Prasideda jis birželį, minint šio dvasininko, kuriam yra suteiktas  Kėdainių krašto garbės piliečio vardas, mirties metines, o baigiasi jo gimtadieniui skirtu renginiu.

Šį sekmadienį, rugsėjo 25-ąją kraštiečiai kviečiami rinktis į Paberžę, kur 17 val.  Švč. Mergelės Marijos ėmimo dangun bažnytėlėje mišias aukos Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Po mišių – koncertas, kuriame dalyvaus saksofonininkas prof. Petras Vyšniauskas, solistai Neringa Nekrašiūtė ir Liudas Mikalauskas, Kėdainių muzikos mokyklos moksleiviai, Panevėžio rajono orkestras „Aukštyn“ bei dirigentas iš Olandijos Piet Visser, kuris, beje, tuo pačiu surengs meistriškumo kursus į kelių dienų stovyklą susirinkusiems jauniesiems muzikantams.

Koncerto metu skambės festivalio meno vadovo Liudo Mikalausko kruopščiai atrinkta, maldą ir muziką vienijanti programa. Tai bus baigiamasis IX-ojo tarptautinio Paberžės muzikos festivalio renginys, kuriame prisiminsime kun. Algirdą Mykolą Dobrovolskį, pas kurį daugelį metų iš visų kraštų traukė atjautos, dvasinės ramybės ir išklausymo išsiilgę žmonės: tikintys ir netikintys, studentai ir filosofai, paprasti kaimo žmonės ar įvairių priklausomybių kamuojami asmenys. Tėvas Stanislovas, daugelio vadintas Tėveliu, buvo pavyzdžiu, kaip reikia mylėti kiekvieną, esantį šalia, kaip svarbu ištiesti pagalbos ranką, paguosti, patarti.

Rugsėjo 25-ąją Paberžėje vyksiantis renginys – nemokamas ir yra atviras visiems, norintiems kartu pagerbti mūsų krašto šviesuolio atminimą.

„Kėdainių mugės“ ir festivalio organizatorių inf.