Rugpjūčio 23 –iąją, minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti, taip pat Baltijos kelio dieną, Kėdainiuose įvyks akcija „Vieningi“, kurios metu kėdainiečiai kviečiami susikibti rankomis, taip išreiškiant solidarumą Ukrainai bei prisimenant Baltijos kelyje prieš 33-ejus metus per Lietuvą, Latviją ir Estiją daugiau nei 600 kilometrų nusidriekusią gyvąją grandinę, kurią sudarė apie 2 milijonai žmonių.

„Vieningi mūsų proseneliai, seneliai ir tėvai buvo tąkart. Vieningi būkime ir mes – simboliškai susikibę už rankų, pažiūrėję vienas kitam į akis, nusišypsoję. Šiais neramiais laikais to labai reikia mums, lietuviams, reikia ir Ukrainai. Buvome ir esame įkvėpimas šiuo metu karo kankinamai šaliai, tad, minėdami savo laisvės dieną, sukurkime gyvą laisvų ir vieningų žmonių grandinę. Būkime įkvėpimu vienas kitam ir Ukrainai!“, – į kraštiečius kreipiasi renginio organizatoriai.

Norintieji susikibti rankomis pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje – Didžiojoje gatvėje kviečiami užsiregistruoti https://forms.gle/nDkchfvTB6hggPkYA.

Gyvos grandinės akcija „Vieningi“ vyks rugpjūčio 23 d. 19 val. 

Prieš tai 18 val. Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje bus aukojamos šv. mišios už Tėvynės laisvę ir kovotojus. Po mišių prie paminklinio akmens rezistentams Skongalio gatvėje bus padėta gėlių ir pagerbti visi, kovojusieji už Lietuvos laisvę.

19.30 val. Didžiosios Rinkos aikštėje – minėjimas bei Emilijos Statinaitės, Živilės Mackevičiūtės ir Gintarės Bauerytės autorinių dainų koncertas.

Tądien grupė mūsų kraštiečių tradiciškai važiuos prie kėdainiečių pastatyto kryžiaus Baltijos kelyje, Ukmergės rajone, kur taip pat paminės Baltijos kelio 33-iąsias metines.

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.