Su prašymu 10-čiai metų išnuomoti Kėdainių rajono savivaldybei priklausančias Apytalaukio dvaro patalpas į Kėdainių savivaldybės tarybą kreipėsi Klaipėdos rajone įregistruota įmonė. Potencialūs nuomininkai pasiruošę pristatyti ir verslo planą, kaip būtų išgelbėtas ir įveiklintas griūvantis paveldo objektas.

Mažosios bendrijos „Profonda“ vadovas Aurimas Garbenčius „Kėdainių mugei“ teigė, kad verslo planas paruoštas ir tikisi jį pristatyti savivaldybės tarybai posėdyje, kuris įvyks rugsėjo pabaigoje.

„Tikslas – nuolat prižiūrėti patalpas, užtikrinti jų apsaugą nuo irimo, ilgainiui jas renovuoti ir įveiklinti, pagal paveldosaugos reikalavimus pritaikant vietos bendruomenei ir rajono svečiams“, – savo ketinimus savivaldybės tarybai adresuotame prašyme atskleidžia klaipėdietis.

Pateiktas ir preliminarus Apytalaukio dvaro (pagrindinio pastato, sargo namelio ir garažų) renovavimo ir įveiklinimo 10-mečio planas. Po 5 metų, 2028-ais metais, jau numatoma apgyvendinimo, sveikatinimo veiklos pradžia.

Savivaldybės tarybai pateiktame preliminariame plane atsispindi ir dvaro gaivinimui numatomos lėšos: privačios, ES fondų, valstybės ir savivaldybės.

Apytalaukio dvarą nuomotis ketinantis verslininkas kol kas neatskleidžia, kokio dydžio finansinio indėlio tikisi iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto ir tikina, kad tai būtų daugiau socialinis, o ne verslo projektas. „Nesiruošiame iš to gauti naudos ar pelno. Tai – neįmanomas dalykas, – tvirtino MB „Profonda“ vadovas. – Tai darytume dėl bendruomenės ir visuomenės, kad turėtų veiklos, atsirastų erdvės edukacijai.”

„Mielai įsigytume tą dvarą, bet dėl galiojančių įstatymų galime tik išsinuomoti 10-čiai metų“, – sakė A. Garbenčius. Verslininko teigimu, su Kėdainių meru dėl dvaro nuomos kalbama jau daugiau, nei metai. Pagal valstybės patvirtintus įkainius vieno pastato nuoma per mėnesį preliminariai atsieitų apie 600 eurų.

„Einame ne su savo pinigais, nerizikuojame investuoti 5 milijonų, kurių po 10-ties metų, pasibaigus nuomos laikui, pasikeitus valdžios požiūriui, galime ir netekti“, – neslėpė verslininkas.

VĮ Registrų centro duomenimis, įmonė, ketinanti nuomotis paveldo objektą Kėdainių rajone, įkurta prieš nepilnus dvejus metus, praėjusius metus pabaigė su 3 360 Eur nuostoliu ir šiandien joje nėra nė vieno darbuotojo. „Ši įmonė yra įkurta šiam konkrečiam projektui“, – paaiškino jos vadovas.

„Savivaldybės tarybai pristatysime verslo planą ir prisistatysime patys“, – patikino Apytalaukio dvarą išnuomoti prašantis A. Garbenčius.