Visuotinės švarinimosi akcijos „Darom“ išvakarėse Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai bei aplinkosaugininkai surėmė pečius ir nutarė penktadienio popietę išnaudoti prasmingam ir naudingam darbui – sutvarkyti ypatingai prišiukšlintą pasirinktą Kėdainių aerodromo vietą.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininko Alvydo Vainos kviečiami, talkom susibūrė kelios dešimtys pareigūnų bei jų šeimos narių. Vos per kelias valandas senų padangų, statybinio laužo, šiferio lakštų, senų automobilių detalių priverstas vienas aerodromo žemės plotelis pasikeitė neatpažįstamai – tapo švarus nuo ten buvusių priverstų šiukšlių kalnų. Visos surinktos atliekos buvo kiek įmanoma labiau surūšiuotos. Vėliau jos visos bus išvežtos į atliekų priėmimo aikštelę.

Dirbo trijų institucijų pareigūnai

Pasak policijos komisariato viršininko, pakviesti į talką, noriai prisidėti sutiko tiek kolegos policininkai, tiek ir kitų tarnybų atstovai.

„Pasirinkome būtent šią vietą, nes dažnai  pro ją važiuoja mūsų ekipažai. Buvo nesunku pastebėti, kad čia tikrai labai prišiukšlinta teritorija. Nusprendėme pakalbinti prisijungti į talką ir kitų institucijų atstovus. Labai džiugu, kad jie geranoriškai atsiliepė į mūsų prašymą“, – sakė A. Vaina ir pridūrė, kad talkai oras išpuolė itin palankus – saulėtas ir šiltas – tad darbas pareigūnų rankose virte virė.

„Džiaugiamės, kad bent jau maža dalis šio aerodromo bendromis mūsų pajėgomis buvo sutvarkyta. Tačiau ir pasaugosim ją nuo šiukšlintojų – jei pamatysime atvežant ir metant šiukšles, skirsim baudas“, – kalbėjo policijos komisariato viršininkas. Beje, A. Vainos kvietimu policininkai praėjusiais metais, taip pat pavasarį sutvarkė dar vieną teritoriją: ypatingai apleistą bei kupiną šiukšlių plotą prie policijos garažų.

Šiukšlių kalnai kelia grėsmę

Pasak Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vedėjo Remigijaus Geležausko, situacija Kėdainių aerodrome yra įtempta – visa teritorija yra kupina šiukšlių, kurias slapta palieka kraštiečiai. Tad atokesnės vietos yra pilnos įvairių padangų, statybinių atliekų, automobilių detalių.

„Kovoti su šiukšlintojais yra sudėtinga. Be to, pirmą kartą pagavus pažeidėjus, mes juos tik įspėjame, vėliau baudos siekia vos po 30 eurų. Žmonės, pamatę mūsų tarnybinį automobilį tąkart šiukšlių nepila, galbūt atvažiuoja kitu laiku. Siekiame, kad įvažiavimas į Kėdainių aerodromą būtų sekamas video kameromis, gal bent taip būtų įmanoma pristabdyti šiukšlių kalnus paliekančius asmenis“, – sakė R. Geležauskas.

Negana to, čia dažnai atsikratoma pavojingomis atliekomis, tokiomis kaip padangos, šiferis, taip pat įvairiais chemikalais, naudotomis automobilių detalėmis. Kad šiukšlių kalnai yra rimta grėsmė gamtai, antrino ir talkoje darbavęsis Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas. Jis teigė, kad įsivyravus sausiems orams, tokių šiukšlių kalnai gali tapti ir gaisro priežastimi. „Prikrautų šiukšlių kalnai kelia didelę grėsmę, todėl juos tvarkyti yra būtina“, – pabrėžė A. Eidimtas.  

[tribulant_slideshow gallery_id=”455″]

Panašios naujienos