Valstybinė šventė – Vasario 16-oji pažymima ne vien miestuose, bet ir mažesnėse bendruomenėse, kurios irgi labai aktyviai puoselėja tautiškumą, randa puikių būdų, kaip suvienyti vietos bendruomenę. Štai, Surviliškyje nuspręsta pasiūti didžiulę trispalvę, kurios ilgis – pusšimtis metrų. Šią idėją Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyrius brandino net kelis mėnesius.

 „Pernai per Liepos 6-ąją sugalvojome, kad mums jau laikas pakeisti senąją vėliavą. Ji pradžioje buvo 25 metrų, bet per daug metų pamažu trumpėjo. Kad vėliava atrodytų estetiškai, apšiurusius galus truputį nukirpdavome ir jau buvo belikę gal kokie 20 metrų. Nusprendėme, jog norime naujos, daug didesnės, kad prie jos galėtų susiburti dar daugiau žmonių.

Mūsų siekis naująją trispalvę pasisiūti iki Liepos 6-osios. Pradėjome Vasario 16-osios išvakarėse, jei reikės, šį darbą pratęsime ir prieš Kovo 11-ąją. Yra trys pagrindinės siuvėjos, gal prisijungs ir dar kelios moterys iš seniūnijos, nes prie tokio didelio siuvinio tikrai bus ką veikti“, – apie gražią iniciatyvą pasakoja Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė.

(Kėdainių kultūros centro nuotr.)

Naujoji vėliava puoš visas didžiąsias šventes

Surviliškiečiai turi gražią tradiciją Valstybės dienos šventę rengti ant Bakainių piliakalnio. Čia kasmet susirenka keli šimtai žmonių iš visos Lietuvos. Jie atvyksta norėdami ne tik klausytis koncerto, stebėti laužų sąšauką, dalyvauti amatų mugėje, įvairiose edukacijose, bet ir kartu giedoti tautišką giesmę. Kai išskleidžiama vėliava, kiekvienas nori prie jos prisiliesti. Turint didesnę, 50-ies metrų ilgio trispalvę, ir vaizdas bus įspūdingesnis, ir žmonėms nebereikės grūstis.

„Naujoji vėliava bus naudojama ir per kitas didžiąsias šventes. Taip darėme ir su senąja vėliava. Jei paprašydavo mokykla ar kokia bendruomenė, mielai ja dalinomės. Kai jau bus pasiūta naujoji trispalvė, senąją galbūt padovanosime kitai bendruomenei“, – kalbėjo N. Dilkienė.

Tautiškumą puoselėja ir jaunimas, ir vyresni

Pasak N. Dilkienės, valstybinių švenčių metu nemažai seniūnijos gyventojų važiuoja į šventinius renginius Kėdainiuose, bet Lietuvai svarbios datos nelieka užmaršty. Pavyzdžiui, Vasario 16-osios proga Surviliškyje būna rengiamos tinklinio varžybos, Kovo 11-ąją organizuojamas bėgimas. Būna ir daug kitų iniciatyvų, kurios sudomina ir nemažai jaunimo.

„Kai minimos valstybinės šventės, labai smagu matyti, kad vis daugiau gyventojų prie savo namų iškelia valstybines vėliavas. Pavyzdžiui, pagrindinėje miestelio gatvėje (Kėdainių g.) trispalvės plevėsuoja net ir ant tų namų, kur žmonės žiemą negyvena. Tiesiog, jie paprašo kaimynų iškelti vėliavą. Ir tų trispalvių miestelyje tikrai daugėja. Kadaise jas būdavo galima pamatyti tik prie įstaigų, o dabar gyventojai jas noriai iškelia ir prie savo namų. Žmonėms tai įauga į kraują“, – sako surviliškietė.