Vilainiuose vyko tarptautinė veislinių šunų eksterjero pa­roda, į kurią atvyko daugiau keli šimtai dalyvių su savo keturkojais augintiniais. Renginio metu buvo galima išvysti ne tik mums jau įprastų, bet ir ypatingai retų veislių šunis.

Vieniems šunims tai buvo pirmoji paroda, kiti gi turėjo jau ne vienerių metų dalyvavimo pa­rodose patirties. Tačiau visi pa­rodoje dalyvavę keturkojai buvo ypatingai gražūs ir išpuoselėti. Išskirtinį renginį šunų mylėtojams jau ne pirmus metus organizavo Kėdainių kinologų klubas.

Parodoje – ir retų veislių šunys

„Šį renginį organizuojame jau aštuonerius metus. Ilgainiui paroda išsiplėtė ir šiandien organizuojame jau dviejų dienų parodas. Taip darome todėl, kad pas mus atvažiuoja daug dalyvių iš Rusijos, Suomijos, tad tuo pačiu važiavimu jie gali sudalyvauti ne vienoje, bet dviejose parodose ir gauti du lietuviškus titulus“, – kalbėjo Kėdainių kinologų klubo vadovas bei parodos organizatorius Saulius Radzevičius.

Boseronus auginantis kėdainietis Audrius Juodinis pasakojo, kad šios veislės šunys yra gana reti Lietuvoje, tačiau jų šeimos namuose šiu metu auga net keturi keturkojai.

Teisėjai pagrindinį dėmesį skiria šuns konstrukcijai, taip pat vertinamas šuns charakteris, judesys: šuo turi mokėti save gražiai parodyti, gražiai bėgti, stovėti. Kiekvienai parodai šunį reikia specialiai paruošti – šuo turi turėti elementarius dresūros pradmenis, taip pat svarbu, kad jis būtų su kilmės dokumentais, tinkamai sudėtas.

Šunų pasaulyje taip pat vyrauja mados

Pasak pašnekovo, lietuviai šunų augintojai atsiliepia į Europos šunų auginimo madas: seniau buvo labai populiarūs Jorkšyro terjerai, buvo periodas, kuomet buvo labai mėgiami baltos spalvos šunys. „Dabar, paskutiniu metu žmonės pradėjo labiau domėtis šiaurinių kraštų šunimis, tokiais, kurie yra arčiau šuns protėvio vilko. Šunų auginimo mados nuolat kinta“, – savo pastebėjimais dalinosi pašnekovas.

Parodoje per dvi jos dienas sudalyvavo įspūdingas šunų skaičius – per abi dienas pasirodė beveik 800 keturkojų, apie 120 skirtingų veislių atstovų. Kaip pastebi parodos organizatorius, su kiekvienais metais parodos dalyvių skaičius išlieka stabilus.

„Mūsų parodą yra pamėgę užsieniečiai – suomiai, rusai – tad Kėdainių parodoje šunų veislių yra netgi daugiau nei kituose šalies miestuose vykstančių parodų. Džiugu, kad čia galima išvysti ir retų veislių šunis, kurios nėra populiarios Europoje“, – pažymėjo S. Radzevičius.

Tiesa, pasak kinologų klubo vadovo, organizuojant tokio tipo renginį susiduriama su apgyvendinimo problema, mat ne visi viešbučiai sutinka į savo patalpas įsileisti šunis.

Sargūs ir nereiklūs šunys

Kėdainiuose veisliniai šunys taip pat yra mėgiami ir auginami. Vieni tokių – boseronai (Prancūzų aviganiai). Tai gana reta Lietuvoje veislė.

Boseronų augintojas, kėdainietis Audrius Juodinis pasakojo, kad šios veislės šunys yra labai universalūs – nors yra aviganiai, tačiau tinkami ir namų, žmonių apsaugai, kai kuriose šalyse boseronai yra ir puikūs tarnybiniai šunys. „Mūsų auginamo šuniuko tėtis yra Čekijos tarnybinis šuo ir yra naudojamas žmonių paieškai.

Su šios veislės šunimis mes susipažinome prieš dešimt metų – su jais iki šiol draugaujame ir jų skaičius mūsų namuose tik auga. Šiuo metu auginame keturis šunis: du suaugusius ir du mažylius. Boseronus gana lengva prižiūrėti – gyvūnai klusnūs, kailio priežiūra taip nereikalauja daug pastangų. Tai – universalūs šunys, gali gyventi tiek lauke, tiek ir namuose“, – pasakojo šunų augintojas ir pridūrė, kad su savo augintiniais gana dažnai dalyvaujantis įvairiose šunų parodose, vyksta ir į užsienyje organizuojamas parodas. „Šuniukų motina yra keturių šalių čempionė (Baltijos šalių ir Lenkijos), o mažyliams Kėdainiuose dar tik pirmoji paroda, dar viskas prieš akis“, – šypsojosi A. Juodinis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.